شانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات آشپزخانه، حمام، سونا، استخر
کابینت بانک

مقالات تخصصی کانتریال

6 مدل از پرطرفدارترین صفحه کابینت آشپزخانه 2018| 2019

صفحه کابینت آشپزخانه همیشه قلب آشپزخانه شماست. با توجه به روندی که در سال 2018 و 2019 ادامه خواهد داشت با سبک های مدرن صفحه کابینت آشپزخانه می توان دکور آشپزخانه خود را ایجاد کرد یا آن را تغییر داد، صفحه روی کابینت باعث می شود به روز بودن و زیباتر جلوه دادن آشپزخانه دوچندان شود. اگر شما قصد دارید تا در آشپزخانه خود تغییر چشمگیری ایجاد کنید صفحه کابینت یکی از مواردی است که اهمیت بالایی در نمای آشپزخانه دارد.

سمپل صفحه کابینت کانتریال

متریال های صفحه کابینت که همچنان در سال جاری پرطرفدار هستند

در سال های گذشته شاهد بسیاری از متریال های صفحه کابینت بودیم که همچنان در سال جاری طرفدار دارند و بسیاری از بازار را به خود اختصاص داده اند؛ در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهیم شد. اکنون زمان شروع برنامه ریزی برای به روز کردن دکوراسیون آشپزخانه تان است. بررسی می کنیم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه، چه نوع کانترهایی در سال جاری مد خواهند بود.

1-کورین متریال سازگار با محیط زیست برای صفحه کابینت

صفحه کابینت کورین کانتریال

کورین صفحه کابینتی متنوع و زیباست که در بسیاری از اشکال، اندازه و فرم به بازارعرضه شده است این دقیقا همان چیزی است که بسیاری از افراد بدنبال آن برای استفاده در صفحه کابینت آشپزخانه خود هستند. ساخت این محصول از کامپوزیت هایی سازگار با محیط زیست ساخته می شود در واقع مواد تشکیل دهنده این محصول از مواد بازیافتی تشکیل می شود و جزئی از مزایای این محصول به شرح  ذیل است:

 • جذابیت بالا و ظاهر بی نظیر کورین
 • کاملا مقاوم در مقابل آلودگی و رشد باکتری ها است
 • مقاوم در مقابل لکه پذیری

2- سنگ های گرانیت برگرفته شده از دل طبیعت

صفحه کابینت سنگ گرانیت

برخی از افراد گرانیت را به عنوان بهترین صفحه کابینت آشپزخانه نمی دانند.اما در این مدت طولانی که گرانیت به آشپزخانه ها راه پیدا کرده است، می توان گفت هر صفحه کابینت گرانیت به طور میانگین حداقل 2 دهه مقاومت خود را حفظ کرده است. گرانیت، سنگی طبیعی است که مجموعه ای از رنگ ها با رگه های طبیعی را در دل خود جای داده است و همین مزیت، گرانیت را سنگی منحصر به فرد می کند. اما آنچه که واقعا گرانیت را از بقیه ی کانتر ها جدا میکند انعطاف پذیری آن در آشپزخانه است. محصولی بسیار با دوام از دل طبیعت است که به شما اجازه پخت و پز، ریز ریز کردن مواد غذایی و اجازه آماده کردن غذا بدون نگرانی از لکه ها و سوختگی ها را به فرد می دهد و شرایط نگهداری خاصی ندارد.

گونه های رنگی گسترده ای از این محصول از قبیل قهوه ای گرم، بژ، آبی و خاکستری وجود دارد که با توجه به مقاومت بالا، هزینه برای این محصول هزینه ارزشمندی محسوب می شود.

3- سنگ مصنوعی کوارتز

صفحه کابینت سنگ کوارتز

سنگهای طبیعی عالی هستند، اما از سنگهای مصنوعی هم می توانید استفاده کنید. جایگزین جذاب برای سنگ مرمر و گرانیت طبیعی، کوارتز مصنوعی است. زیبایی این صفحه کابینت در این است که بسیار شبیه سنگ طبیعی است.

در واقع، کوارتز یا به اندازه گرانیت محبوب است و یا بیشتر. بعضی از کارشناسان معتقدند سال 2018  کوارتز به عنوان بهترین گزینه صفحه کابینت برای آشپزخانه در سراسر جهان شناخته خواهد شد.

سنگ کوارتز مقاوم در برابر خراش، حرارت و لکه است. سنگ کوارتز به هیچ وجه نیازی به نگهداری خاصی ندارد و شما می توانید انتخاب خود را از رنگ های مختلف و دلخواه با سلیقه ی شخصی خود داشته باشید.

4- روکش های صفحه کابینت

روکش صفحه کابینت

افرادی وجود دارند که از ظاهر سنگ مصنوعی لذت می برند اما نمی توانند هزینه زیادی را صرف این کار کنند. بهترین گزینه ای که برای این افراد پیشنهاد می شود این است که از مواد مصنوعی مانند روکش صفحه کابینت استفاده کرد. شما می توانید کانتر محبوب خود را  به معنای واقعی کلمه در هر رنگ، سبک و بافت پیدا کنید.

عمر صفحات روکش دار بسیار کم است و توجه داشته باشید که آنها با دوام نیستند. آنها به راحتی سوخته و خرد میشوند اما برای استفاده در کوتاه مدت می توانند کمک زیادی از نظر اقتصادی به شما بکنند اما  برای مدت طولانی باید به طوذ مداوم روکش های صفحه کابینت خود را تعمیر یا تعویض کنید.

5- صفحه کابینت های بتنی با طرح های سفارشی

صفحه کابینت سفارشی بتنی

کانتر سفارشی به این معنی است که انواع طرح ها به سنگ اعمال می شود. امروزه بسیاری از افراد و بیشتر صاحبان املاک در حال نصب صفحه کابینت های بتنی در آشپزخانه خود هستند. این محصول با خصوصیاتی که دارد برای کسانی که به صفحه کابینت سفارشی با طرح، رنگ و مدل های مختلف و مطابق با سلیقه شخصی خود علاقه مند هستند، بهترین گزینه خواهد بود.

صفحه کابینت سفارشی بتونی.

 همچنین می توانید با داشتن صفحه کابینت بتنی، از رنگ آمیزی یا جلا هم استفاده کنید البته این کار بهتر است توسط متخصص انجام شود. در نظر داشته باشید که بتن باید به طور مرتب آب بندی شود تا در شرایط خوبی باقی بماند.

6- صفحه کابینت های مرمر

صفحه کابینت سنگ مرمر

سنگ مرمر مدتی زیادی در آشپزخانه جای داشته است. خاصیت ها و جذابیت در مورد صفحه کابینت های سنگ مرمر وجود دارد که همچنان مردم را جذب می کند. هر کس که بخواهد آشپزخانه ای با زیبایی و سبک بی نظیر داشته باشد این سنگ قیمتی را انتخاب می کند و از این سنگ صفحه کابینت استفاده می کند.  سنگ مرمر همانند سنگ گرانیت، سنگی طبیعی است. صفحه کابینت از جنس مرمر بسیار صاف و خنک است، و در شیرینی پزی ها کاربرد زیادی برای خمیر ریختن و کوکی پختن دارد. در هنگام خرید این محصول حتما مد نظر داشته باشید مرمر یک سنگ گران قیمت است اما در طول زمان ارزش خود را نشان خواهد داد، زیرا در مقایسه با بتن، روکش صفحه کابینت و... استقامت سنگ مرمر بیش از حد انتظار است.

 منبع: تالیفی

  فرشاد خزلی/ کانتریال

سنگ کوارتز | جایگزینی مناسب برای سنگ های طبیعی در صفحه کابینت

سنگ کوارتز

امروزه استفاده از سنگ مصنوعی مانند کوارتز به مقدار بسیار زیادی در صنعت ساختمان به ویژه دکوراسیون داخلی و صفحه کابینت آشپزخانه افزایش یافته است. به همین خاطر قیمت و صرفه اقتصادی سنگ کوارتز شاید سوالی باشد که خیلی ها به دنبال آن هستند. معمولا سنگی که برای صفحه کابینت  انتخاب می شود از بین طرح های مرمر، مرمریت و گرانیتی است و کمتر افرادی به دنبال مدل های جدیدتر کوارتز می رونداین عامل شاید بخاطر عدم اطلاع کارفرمایان با سنگ کوارتز بعنوان یک سنگ مصنوعی اما با ظاهری بسیار شبیه به سنگ های طبیعی بوده باشد.

سنگ کوارتز | سنگ مهندسی

سنگ صفحه کابینت کوارتز

سنگ کوارتز یکی از کانی های کمیاب است که در برخی معادن یافت میشود و به همین خاطر مدل هایی که به دکوراسیون داخلی خانه راه می یابند صد در صد طبیعی نبوده و روی آنها برخی کارهای مهندسی شده صورت می گیرد که با عنوان سنگ مهندسی نیز شناخته می شود. کوارتز به صورت ترکیبی در داخل سنگ های دیگر قرار دارد مثلا اگر یک سنگ گرانیتی را بشکنید درون بافت های سنگ کانی های براقی می بینید که یکی از این کانی های براق کوارتز است. با ترکیب کانی های کوارتز طبیعی و سایر مواد، سنگ کوارتز شکل می گیرد. در حقیقت قیمت سنگ کوارتز صفحه کابینت به میزان دانه های براق کوارتز بستگی دارد، هر چه دانه ها بیشتر باشد قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

مواد تشکیل دهنده سنگ کوارتز

مواد تشکیل دهنده سنگ کوارتز

یک صفحه کابینت کوارتز به این معنا نیست که صد در صد از کوارتز تشکیل شده است. همانطور که در بالا اشاره شد این کانی با مواد معدنی دیگر ترکیب شده و سنگ های کوارتزی را شکل می دهند. به بیان دقیق تر، سنگ های کوارتزی از ۹۰ درصد کوارتز و ۸ تا ۱۰ درصد رزین، پلیمر و رنگدانه تشکیل شده اند. ابتدا کوارتز با رزین ترکیب شده و زیر فشار و حرارت بالا قرار می گیرد تا شکلی شبیه به سنگ های طبیعی و لوکس پیدا کند. این که چه مقدار کوارتز داخل ترکیب قرار گرفته شکل ظاهری و کیفیت آنرا تعیین می کند.

اطلاعات فنی سنگ مهندسی کوارتز

سنگه مهندسی کوارتز

سنگ مهندسی کوارتز یکی از سخت ترین کانی های موجود در طبیعت است، مانند الماس. همچنین بخاطر اینکه دانه های کوارتز به وسیله مایع رزینی به یکدیگر می چسبند هیچ خلل و فرجی در آن وجود ندارد بنابراین در برابر آب و نفوذ باکتری و میکروب کاملا مقاوم هستند. سنگ های کوارتزی برخلاف سنگ های گرانیتی و مرمری نیاز بسیار کمتری به مراقبت، نگهداری و تعمیرات دارند. و در نهایت تنوع بالای رنگ های صفحه کابینت کوارتزی است که بازهم برخلاف سنگ هایی مانند گرانیت و مرمر و... تقریبا تمام رنگ ها را در خود داشته و فقط منحصر به یک رنگ یا دسته بندی نیستند.

سنگ کوارتز

خواص کیفیت سنگ های مصنوعی در مقابل کیفیت سنگ های طبیعی

 • با توجه به اینکه بسیاری ازکارفرمایان به هنگام خرید این نوع سنگ ها در کیفیت سنگ های مصنوعی تردید زیادی دارند. نکته جالب توجه این که در برخی از شرایط آب و هوائی یا در مجاورت ترکیبات شیمیائی، کیفیت اغلب سنگ های طبیعی در مقابل سنگ های مصنوعی بسیار پایین است. این امر به خوبی با توجه به پوششی که بعد از چندین سال برروی سنگ طبیعی ایجاد میشود، قابل درک و لمس  است.
 • سنگ مصنوعی وارد یک پروسه تولیدی کامل میشود و محصول نهائی به منظور انجام آزمایش های مختلف کیفیتی از قبیل: اندازه گیری حد استاندارد کیفیت ها، میزان سختی ، میزان درجه حرارت و نقطه ذوب و... مورد آزمایش قرار میگیرد. از طرف دیگر، سنگ طبیعی ذاتاً متخلخل است و با گذشت زمان، خراشیدگی هائی بر روی آن ایجاد میشود. خراش هایی که منجر به وجود نشتی و نفوذ پذیری سنگ میشوند.
 • بعلاوه، محصولات سنگ مصنوعی نسبت به سنگ های طبیعی راحت تر نگهداری میشوند. ساختار خراش دار ذاتی سنگ طبیعی تمیز نگه داشتن آن را دشوار میکند که منجر به هزینه های بالا در تمیز کردن آن میشود. سنگ های مصنوعی، دارای یک ساختار متراکم بسیار بالا هستند که خاصیت ضد باکتریال بودن این نوع سنگ ها را نشان می دهد.

سنگ مهندسی کوارتز

سنگ مصنوعی کوارتز

منبع: تالیفی

پویا صدری/ کانتریال

صفحه کابینت آشپزخانه 2018 | بهترین کابینت آشپزخانه در طراحی مدرن

در سال جاری با مد نظر قرار دادن انواع مختلفی از مواد و مصالح روز دنیا انتخاب یک کابینت مناسب برای آشپزخانه و صفحه کابینت زیبا و با دوام کار دشواری محسوب می شود. کابینت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه نقش موثری دارد و صفحه کابینت در پالت های رنگی با تنوع زیاد وجود دارد و مهم این است چه کابینت و صفحه کابینتی را انتخاب کنیم.

صفحه کابینت مدرن 2018

اگر در سال جاری برای یک آشپزخانه جدید آماده شده اید، ما متریال هایی از صفحه کابینت را به شما معرفی می کنیم که به سرعت در حال گسترش است:

صفحه کابینت کوارتز

کوارتز ماده ای از صفحه کابینت است که هرگز به نظر نمی رسد از مد بیرون آید و سال ها در رقابت با صفحات کابینت آشپزخانه خواهد بود، انتظار می رود که سنگ کوارتز با روندی صعودی در سال 2018 در دکوراسیون آشپزخانه مورد استفاده قرار گیرد.

صفحه کابینت آشپزخانه

صفحه کابینت کوارتز به طور کامل غیر متخلخل هستند، و بسیار کم موجب ترک خوردگی و شکاف می شود و در مجموعه ای گسترده از رنگ های خیره کننده در دسترس است.

کوارتز قطعه ای متفاوت است و با زیبایی طبیعی  یک انتخاب عالی برای یک آشپزخانه تمیز خواهد بود، زیرا خاصیت دفع باکتری دارد.

صفحه کابینت اشپزخانه

سنگ کوارتز یک گزینه بسیار خوب با طول عمر بالا محسوب می شود و سرمایه گذاری روی این محصول ارزشمند است.

صفحه کابینت چوبی

صفحه کابینت چوبی

استفاده از رنگ های گرم گزینه مناسب برای فضای آشپزخانه است. صفحات چوبی برای آشپزخانه یک ظاهر زیبا، جذاب و دوست داشتنی فراهم می کند و محیطی دلچسب برای فضای آشپزی خانگی است.اگر شما به دنبال یک گزینه مقاوم در برابر صدمات ممکن در فضای آشپزخانه هستید چوب اصلاح شده گزینه ای عالی برای انتخاب صفحه کابینت خواهد بود.

سینک آشپزخانه کورین

سینک و صفحه کابینت کورین

سینک های استیل در معرض دور شدن از خانه های مدرن قرار گرفته است، بیشتر صاحب خانه ها به دنبال ظاهری زیبا و سینک های آشپزخانه بدون درز هستند. کورین انتخابی کاملا مفید، بدون درز و شکاف با طرح ها و رنگ های گسترده گزینه ای مناسب است. تمیز کردن کورین بسیار آسان است و محیطی مناسب برای جلوگیری از رشد باکتری است.

کورین یک متریال عالی برای پر کردن ظاهر آشپزخانه مدرن شما است.

جزیره آشپزخانه

صفحه کابینت

در دنیای مدرن طراحی دکوراسیون جزیره آشپزی دیگر فقط برای پخت و پز بکار نمیرود.در سال 2018 جزیره آشپزخانه تبدیل به یک مکان جمع آوری برای خانواده ها و دوستان برای لذت بردن از زمان با هم بودن در قلب خانه است. بنابراین، مهمتر از همه یک جزیره آشپزخانه را در طراحی خود قرار دهید و یک ترکیب زیبا تشکیل دهید و حتما در مورد کانتر مورد استفاده در جزیره انتخاب مناسب با راهنمایی های موجود داشته باشید.

روند سخت افزار کابینت آشپزخانه

جزئیات کوچک نباید فراموش شود، سخت افزار (یراق آلات) کابینت آشپزخانه مهم است. در سال جاری فلزات گرم مرسوم هستند.

صفحه کابینت

برای کمک در دید و گرم نشان دادن فضا یراق کابینت را در رنگ های طلایی و برنز انتخاب کنید. علاوه بر این، ممکن است بخواهید مخلوط کردن و سازگاری با یراق کابینت خود را با توجه به ظاهر ترکیبی که در سال جاری داغ است مورد توجه قرار دهید.

آنچه در سال 2018 خواهید دید

همانطور که در دنیای طراحی مدرن می بینید نصب کابینت آشپزخانه و صفحه کابینت یک سرمایه گذاری است. بنابراین شما میخواهید قبل از انتخاب و صرف هزینه اطلاعاتی را کسب کنید ما قصد داریم شما را با جدیدترین مد سال 2018 آشنا کنیم:

کابینت های چوبی قهوه ای تیره

کابینت چوبی قهوه ای

کابینت های چوبی مخصا در رنگ های قهوای فضایی گرم و دلچسب را فراهم میکند و محیط آشپزخانه شما را می تواند بزرگتر از آنچه که واقعا وجود دارد ظاهر کند.

صفحه کابینت سفید رنگ

با توجه به سفارشات بالای countertops (صفحه کابینت)  سفید رنگ برای اولین بار این انتظار می رود در طراحی دکوراسیون سال 2018 از صفحه کابینت سفید رنگ به دلیل تمیز شدن آسان و دلباز نشان دادن محیط و براقی خاص استقبال فراوانی شود.

منبع: تالیفی

 فرشاد خزلی/ کانتریال

سنگ دکتون ، سنگی مدرن و لوکس ...

سنگ های مهندسی  که در اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی به بازار معرفی شد. نیاز به سنگ مصنوعی که از ظاهر با ثبات تری برخوردار بوده و با توجه به تراکم بیشتر آن باعث شد تا تولید این محصول آغاز شود. عنصر اصلی در ساخت سنگ های مصنوعی، کوارتز و سیلیس است که از استحکام فوق العاده ای برخوردار می باشد.
از آن جا که سنگ مهندسی شده غالبا از دکتون ، کوارتز و کورین شامل میشوند ممکن است تا دو درجه تفاوت بین تن رنگ نمونه و اسلب وجود داشته باشد، به این معنی که نمونه کوچکی که دریافت می کنید، ممکن است رنگ متفاوتی با اسلب آن داشته باشد.
سنگ مهندسی شده همانطور که از اسم آن مشخص است، می تواند از نظر طرح و رنگ، توسط خریدار یا تولید کننده شخصی سازی شود و هریک از قطعات اسلب می توانند شکل و رنگ واحد داشته باشند.
به طور معمول سنگ مصنوعی در ایران گران قیمت تر از سنگ طبیعی می باشد. یکی از دلایل این مسئله می تواند این باشد که درایران معادن فراوانی از انواع سنگ طبیعی وجود دارد که باعث شده تا قیمت تمام شده سنگ برای مصرف کننده مناسب باشد؛ این در حالی ست که در کشورهایی که از این منابع طبیعی برخوردار نیستند، استفاده از سنگ مصنوعی به صرفه تر می باشد.

سنگ کورین

سنگ دکتون:

این سنگ محصولی از شرکت اسپانیایی Cosentino است که با نام تجاری دکتون (Dekton) به بازار عرضه شده است. به علت خاص بودن و منحصر به فرد بودن، این محصول با همین نام در دنیا مطرح شده است و در زیر مجموعه صفحات سنگی فوق فشرده قرار گرفته است. سنگ دکتون سنگ ساختمانی مدرنی است که مورد استقبال اکثر مردم دنیا قرار گرفته است.

سنگ دکتون صفحات سنگی فوق فشرده ای است که از کانی های خام کوارتز طبیعی، پُرسلین و شیشه ساخته شده است و دارای درجه سختی بسیار بالایی می باشد. این صفحات سنگی فوق فشرده در زیر ۲۵۰۰۰ تن فشار و ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد دما به وجود می آیند.

سنگ کورین

مواد تشکیل دهنده سنگ دکتون:

93% صفحات کابینت از جمله دکتون را سیلیس و  کوارتز طبیعی تشکیل داده است. این ماده یکی از سخت ترین و مقاوم ترین مواد طبیعی است که درجه سختی آن (Mohs 7) می باشد  درج سختی الماس (Mohs 9). سیلیس به صورت پودر میکرونیزه دانه بندی های ریز و نوعی رزین مخصوص طی فرآیند تولید تبدیل به سنگی یکپارچه می گردد. بدین ترتیب با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته ، خواص سیلیس به محصول منتقل شده و موجب می گردد سنگ دکتون و کوارتز در برابر خراش سائیدگی و ضربه مقاومت بالایی داشته باشد.
به دلیل عدم وجود خلل و فرج در صفحات کابینت دکتون ، امکان رشد و تکثیر باکتری و میکروب مخصوصا در مکان های مرطوب وجود ندارد و از این رو صفحات سنگ دکتون را آنتی باکتریال می نامند.
سطوح سنگ دکتون سطوحی ضد باکتری می باشند. بدین معنا که این سطوح نفوذ ناپذیر بوده و فاقد هر گونه خلل و فرج جهت ورود و رشد باکتری می باشند. از اینرو این سطوح در کلیه محیط هایی که اهمیت عدم وجود میکروب احساس می گردد. چون هتل ها ، سالن های غذاخوری ، آشپزخانه ها ، سرویس های بهداشتی و مراکز تجاری پر تردد توصیه می شود.
از دیگر مواردی که قطعا تعجب شما را در مورد دکتون برمی انگیزد نبود بسیاری از محدودیت های رایج در محصولات ساختمانی است. چرا که این محصول ، محصولی تمام سفارشی است که بنابر علایق ، نحوه طراحی و نوع کاربری که شما از محصول انتظار دارید توسط پیشرفته ترین خطوط مکانیزه و مشاوره متخصصین با تجربه تولید می گردد.

ویژگی های سنگ دکتون:

دکتون دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار، خراشیدگی و ساییدگی است و برای استفاده در محیط های پر رفت و آمد مناسب می باشد. خاصیت جذب آب این سنگ ها، بسیار اندک و ناچیز است که این امر باعث می شود امکان رشد و تکثیر باکتری ها و میکروب ها از بین برود.

برخی از ویژگی های این صفحات فوق فشرده به شرح زیر می باشد:

 • مقاومت در برابر خط و خش ناشی از اجسام
 • مقاومت در مقابل اسیدها و سایر آلاینده های محیطی
 • مقاوت در برابر لک و عدم تمایل برای واکنش شیمیایی
 • مقاومت در برابر حرارت و آتش
 • مقاومت در برابر سرما و یخ زدگی
 • آنتی باکتریال و بهداشتی بودن
 • تنوع بالا در طرح و رنگ

سنگ دکتون

خاصیت مقاومت در برابر خط و خش:

خاصیت مقاومت در برابر خط و خش ناشی از اجسام تیز باعث شده است که این سنگ گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در سطح روی کانتر و صفحه روی کابینت آشپزخانه می باشد. کانترتاپ آشپزخانه در حقیقت میز کار آشپزخانه است. از این رو در طراحی یک آشپزخانه، استفاده از سنگ مقاوم در برابر خراش دارای اهمیت است.

آنتی باکتریال:

آنتی باکتریال و بهداشتی بودن سنگ دکتون به علت نداشتن خلل و فرج، امکان استفاده از این سنگ را برای آشپزخانه ها، غذاخوری ها و رستوران ها فراهم کرده است.

نفوذ ناپذیری:

همچنین به دلیل نداشتن خلل و فرج و نفوذناپذیری، و تنوع در طرح و رنگ، می توان از این سنگ ها در سرویس بهداشتی و حمام و... استفاده کرد.

مقاومت در برابر حرارت و آتش:

بسیاری هم در دنیا، از این سنگ ها برای ساختن شومینه استفاده می کنند. چرا که در برابر حرارت و آتش دارای مقاومت زیادی می باشند.

مقاومت در مقابل عوامل محیطی:

مقاومت در مقابل اسیدها و سایر آلاینده های محیطی، مقاوت در برابر لک و عدم تمایل برای واکنش شیمیایی، مقاومت در برابر سرما و یخ زدگی و همچنین تنوع در طرح و رنگ و امکان سفارشی سازی باعث شده است که بتوان از این سنگ ها در طراحی نمای خارجی ساختمان های به ویژه مدرن استفاده کرد.

قدرت و مقاومت بالا:

همچنین مقاومت بسیار بالای صفحات سنگی فوق فشرده دکتون، این سنگ ها را تبدیل به گزینه ای مطلوب برای استفاده در کف ساختمان و سطح پله نموده است.

کاربردهای سنگ دکتون در معماری:

سنگ دکتون به علت مقاومت بالا و سختی زیاد و همچنین زیبایی در طرح، تمام ویژگی های مورد نیاز مشتری ها را رفع می کند و به همین دلیل گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در معماری های خارجی و داخلی ساختمان ها است. ویژگی های مختلف سنگ دکتون باعث شده است که بتوان از این صفحات سنگی فوق فشرده در قسمت های مختلف ساختمان از جمله : دیوار، کف، نما، لابی، پله، شومینه، سرویس بهداشتی، حمام ، صفحات کابینت آشپزخانه ،روشویی هتل ها ، مبلمان اداری ، میزهای آزمایشگاهی اشاره کرد.

سنگ دکتون در دکوراسیون داخلی

سنگ دکتون

سنگ دکتون

سنگ دکتون

سنگ دکتون

سنگ دکتون

منبع تالیفی:

پویا صدری/کانتریال

هر آنچه که باید در باره بتن اکسپوز و صفحات سیمانی بدانید...

بتن اکسپوز یا صفحات سیمانی به بتن هایی گفته می شود که به صورت بلند مدت یا میان مدت در نما ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده می شود و سطح بتن سطح نهایی کار بوده و بر روی آن پوشش و یا مصالح دیگری اجرا نمی گردد. از جمله این نوع بتن ها می توان به ساختمان هایی با نمای بتن یا در دکوراسیون داخلی و صفحات کابینت، روشویی سرویس بهداشتی، وان حمام و... اشاره کرد. اجرای بتن های اکسپوز و صفحات سیمانی بدین منظور نیازمند توجه و تسهیلات ویژه می باشد که سطح نهایی باید صاف، پرداخته شده و زیبا باشد. بدیهی است که وجود تخلخل در بتن، کرمو شدگی و یا پله در بتن می تواند باعث نا زیبایی بتن گردد و قابلیت استفاده در صفحات کابینت و دکوراسیون داخلی را نخواهد داشت.

از این رو در اجرای بتن های اکسپوز و صفحات سیمانی باید تمهیدات لازم به کار گرفته شود تا اختلال های اجرایی در این زمینه اتفاق نیافتد تا باعث ظاهر بد در این بتن نگردد.

برخی از اقدام لازم برای اجرای بتن های اکسپوز و صفحات سیمانی را می توان به این صورت برشمرد : استفاده از طرح اختلاط مناسب با کارایی بالا، استفاده از روغن قالب، تراکم مناسب، استفاده از قالب های سالم و نو به نحوی که سطح کار مختل نشده و شیره بتن فرار نکند. دقت در شاقول و عدم نصب پله ای، تحکیم و بستن خوب قالب ها به نحوی که در حین بتن ریزی جابجایی صورت نگیرید.

صفحه سیمانی

صفحه سیمانی

ترمیم بتن های اکسپوز (نما)

در اجرای بتن های اکسپوز مانند همه عملیات های اجرایی با وجود لحاظ تمهیدات و سختگیری ها امکان ایجاد اشکالات وجود دارد. همواره امکان نیاز به ترمیم بتن های اکسپوز وجود دارد.

لازم به ذکر است مبنایی و اصول عملیات ترمیم بتن های نما و اکسپوز همانند سایر تعمیرات و ترمیم بتن می باشد. ترمیم در بتن های اکسپوز همانند سایر محل ها، بسته به ابعاد، محل، ضخامت، سازه ای یا غیرسازه ای بودن نیامند به کارگیری تکنیک های مختلف می باشد.

اما آنچه باعث تفاوت در ترمیم بتن های اکسپوز و بتن های معمولی می شود، تشابه عملیات انجامی ترمیم با محل های اطراف و کنار منطقه ترمیم میباشد. این امر شاید در بتن های معمول و غیر نما دارای اهمیت بالایی نبوده و صرفا می توان مهمترین گزینه ها را در این ترمیم کیفیت و مباحث اقتصادی برشمرد. لذا تشابه رنگ و سطح در ترمیم های اکسپوز با بتن های مجاور در کنار کیفیت از اهیمت بالایی برخودار است. از این رو همواره این دغدغه برای مجریان سازه های اکسپوز وجود دارد که اختلاف رنگ در عملیات اجرایی باعث مشکلات دیداری گردد. به همین منظور همیشه توصیه و سعی می شود برای این امر از مجریان با تجربه موفق و کار آزموده استفاده گردد.

چرا که در این موضوع مهمترین عامل سوای کیفیت و هرگونه مصالح مصرفی تکنیک های اجرایی عملیات ترمیم می باشد.

به صورت کلی دو موضع و تکنیک که میتواند در ترمیم بتن اکسپوز موفق و موثر باشد استفاده از درصدی سیمان سفید در طرح مخلوط بتن ترمیم، دانه بندی ملات ترمیمی و نیز پرداخت و ساب سطح نهایی ترمیم می باشد.

صفحه سیمانی

صفحه سیمانی

نحوه ی رنگ آمیزی صفحات سیمانی و بتنی


سطوح داخلی و خارجی بتن غالبا دارای سطح صافی نیست، و اغلب بتن دارای طیف مختلفی از رنگ های خاکستری خسته کننده ای برای چشم است. با رنگ آمیزی بتن و صفحات بتنی می‌توان ظاهری جذاب به بتن بخشید و با استفاده از رنگ، بتن هایی زیبا و چشم نواز تولید کرد.

رنگ کردن بتن کار ساده و نسبتا ارزانی است که به راحتی توسط خود کارفرما انجام‌ پذیر است. به منظور رنگ کردن موفقیت آمیز بتن ابتدا باید سطح به درستی تمیز شود و سپس آماده سازی‌های اولیه برای رنگ آمیزی صحیح به آن اعمال شود و زمان کافی برای خشک شدن رنگ به آن داده شود.

آماده سازی بتن

1. سطح بتن را با صابون و آب گرم تمیز نمایید، هر گونه رنگ قدیمی بر روی آن را پاک کنید. ابتدا آثار برگ و آوارهای خاکی بر روی بتن را از بین ببرید. سپس هر گونه رنگ یا لکه را با استفاده از پودر شستشو یا اسکراب پاک نمایید. در مورد لکه‌ها لازم نیست نگران باشید، اما اطمینان حاصل کنید که هر گونه مورد اضافی بر روی سطح بتن پاک شده باشد.
• هر گونه پوشش گیاهی که ممکن است بتن را احاطه کرده باشد را از بین ببرید.
• برای داشتن بهترین پوشش رنگ بر روی بتن بهتر است تمیزترین و صاف ترین سطح را قبل از کار آماده کنید.

2. بهتر است برای اطمینان حاصل کردن از تغییرات آتی رنگ، هر گونه ناحیه ی حاوی روغن یا گریش را با فسفات تری سدیم TSP پاک کنید TSP را می توانید در اکثر فروشگاه های فروش لوازم خانگی تهیه کنید. به سادگی مقداری از آن را با آب مخلوط کنید و سپس برای پاک کردن لکه های نفتی یا روغنی به کار ببرید. پس از این کار اجازه دهید سطح بتن کاملا خشک شود تا برای مرحله بعد آماده شوید.

3برای رفع نواقص عمده مانند ترک، جوش یا سطوح ناهموار از تکه های بتی استفاده کنید. این امر به شما در داشتن بتن صاف و منظم کمک خواهد کرد. هر گونه ترک خوردگی و شکاف باید به اندازه ی کافی رطوبت داشته باشد تا رنگ را به خود بگیرد. از دستورالعمل های سازنده برای تایید زمان کافی برای خشک شدن تکه ها استفاده کنید.
 4. برای جلوگیری از ایجاد رطوبت توسط سیمان، قسمت های داخلی بتن را تمیز کنید. سیلانت بتنی گران قیمت است، اما بهترین روشی است که به کمک آن می توان اطمینان حاصل کرد که در اثر بارش باران و برف رنگ خراب نمی‌شود. بتن بسیار متخلل است، به این معنی که رطوبت در بتن قابل افزایش است و می تواند منجر به خرابی رنگ شود. از دستورالعمل های سازنده برای آماده سازی و کاربرد صحیح سیلانت پیروی کنید.
 در صورتی که سطح خارجی بتن را می‌خواهید رنگ کنید، لازم نیست این کار را انجام دهید.

رنگ کردن بتن

1. قبل از هر کاری وضعیت آب و هوایی را بررسی کنید چون 2 تا 3 روز برای خشک شدن بتن در معرض هوا زمان لازم دارید. برای خشک شدن لایه ی اول رنگ به یک شبانه روز زمان نیاز دارید و با اعمال لایه های بعدی رنگ این زمان طولانی تر می‌شود. پس از اعمال هر لایه رنگ باید به آن 24 ساعت زمان داد تا کاملا خشک شود. پس بهترین زمان برای رنگ کردن بتن زمانی است که هوا کاملا صاف و آفتابی باشد.

2. یک لایه بَتونه از رنگ بتن را با غلتک های رنگی بر روی سطح بمالید. قبل از اضافه کردن رنگ، نیاز دارید از پرایمر استفاده کنید تا رنگ به آن چسبیده شود. برای تضمین چسبندگی قوی رنگ، باید پرایمر را به بتن بمالید. مجددا از دستورالعمل سازنده برای نحوه‌ی کاربرد و زمان لازم برای خشک کردن پیروی کنید. اگر بر روی یک رنگ قدیمی می‌خواهید رنگ آمیزی کنید، یا بر روی سطوح خارجی رنگ بزنید بهتر است از 2 لایه رنگ با پرایمر استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که لایه ی اول کاملا خشک شده است، سپس لایه‌ی دوم را اعمال کنید.              
 3. رنگ مناسب برای بتن انتخاب کنید. به هنگام کار با بتن بهتر است از رنگ‌های مخصوص سنگ تراشی استفاده کنید که بر اساس بافت و ساختار بتن فرموله سازی شده است و برابر تغییرات درجه ی حرارت مقاوم است. گاهی اوقات با نام رنگ الاستومری یا رنگ های پوشش دیواری نیز به فروش می‌رسند. از آن جایی که این رنگ ها ضخیم ‌تر از رنگ معمولی اند، بهتر است از غلتک یا قلم موهایی با ظرفیت بالا استفاده کنید.

 4. لایه ای نازک با استفاده از غلتک بر روی سطح اعمال کنید. کار را از گوشه ی سمت بالای دیوار شروع کنید و کل سطح را به آرامی رنگ کنید. لازم نیست دیوار را پر از رنگ کنید تنها 1 یا نهایتا دو لایه از رنگ آمیزی کنید و سپس به آن اجازه دهید خشک شود.


 5 بعد از ظهر روز بعد برگردید و لایه ی دوم را رنگ کنید. پس از هر بار رنگ آمیزی باید به آن یک شبانه روز وقت دهید تا خشک شود. حداقل یک یا دو لایه ی نازک از رنگ را بر روی سطح اعمال کنید، گاها می توانید بسته به رنگ مورد نظر لایه سوم را به صورت عمیق تر رنگ آمیزی کنید.

صفحه سیمانی رنگی

صفحه سیمانی

صفحه سیمانی

صفحه سیمانی

منبع: تالیفی 

پویا صدری/کانتریال

بتن و صفحات سیمانی در دکوراسیون داخلی ، خشن در عین حال جذاب...!

کاربرد بتن در دکوراسیون داخلی:

اگر تا به امروز به خاطر سرد بودن یا خشن بودن بتن از به کار بردن آن در دکوراسیون فضای مد نظرخود منصرف شده اید، کاملا اشتباه کرده اید...! بتن دقیقا به همان اندازه که سرد و خشن است، جذابیت بصری دارد و اگر به درستی در طراحی داخلی استفاده شود، بسیار متفاوت تر از آن چیزی خواهد بود که تصورش را می کنید. حالا وقت آن است که بتن را بشناسید و با روی دیگر آن که شاید تا به حال ندیده باشید، ارتباط برقرار کنید.

برای این که این متریال سرد و صنعتی را مهمان فضای منزل یا فضایی که مد نظر دارید استفاده کنید، راه های بسیار مختلفی وجود دارد. بتن در طراحی و اجرای بخش های مختلف کاربرد دارد و بنا به تمایل شما می تواند در دکوراسیون قسمتی که مد نظر دارید به کار رود.

کانتر و صفحه کابینت بتنی:

اگر می خواهید بتن را به فضای آشپزخانه ببرید، می توانید به فکر ساخت یا سفارش یک کانتر خاص و فوق العاده از جنس این متریال سخت و متفاوت باشید. یک کانتر بتنی می تواند شوک بزرگی به دکوراسیون آشپزخانه و خصوصا صفحات کابینت آن وارد کند و تغییر خاص و جلب توجه کننده ای ایجاد نماید. این کانتر می تواند نقطه شاخص آشپزخانه تان شود.

صفحه کابینت بتنی

صفحه کابینت بتنی

پارتیشن با استفاده از صفحات سیمانی (بتنی):

یکی از جالب ترین مواردی که می توان برای کاربرد بتن در دکوراسیون داخلی مثال زد پارتیشن است. پارتیشن ها یا همان دیوارهای جداکننده می توانند بتنی باشند و شخصیت منزل شما را به کلی تغییر دهند. پارتیشن های بتنی را می توانید همراه با اجرای سایر قسمت های دکوراسیون به صورت درجا اجرا کنید یا از پنل های سبک و قابل حمل استفاده کنید.

پارتیشن بتنی

پارتیشن بتنی

دیوارکوب با استفاده از صفحات سیمانی (بتنی):

از دیگر مواردی که می توان جزئی از کاربردهای بتن در دکوراسیون داخلی به شمار آورد، دیوارکوب های سیمانی است. این متریال سیمانی می تواند جای دیوارکوب ها و کاشی های خسته کننده و تکراری را بگیرد و یک انتخاب متمایز و منحصر به فرد در عین حال جذاب باشد. مزیت دیوارکوب های سیمانی در این است که به این راحتی ها خراب شدنی نیستند و خیلی بیش تر از سایر متریال ها عمر می کنند.

دیوارپوش بتنی

دیوارپوش بتنی

روشویی و وان بتنی:

مسلما کاربرد بتن فقط به اقلام بزرگ و اجرای بدنه و پس زمینه محدود نمی شود. می توان بتن را با خرید وسایل کوچک تر نیز به دکوراسیون منزل آورد. برای مثال، یک روشویی یا وان بتنی می تواند گزینه جالبی باشد که شاید هر کسی حضور آن را در فضای حمام و سرویس های بهداشتی خود تجربه نکند. همین نکته میتواند آن را جذاب و خاص در عین حال  میتواند حس لاکچری به فضا دهد.

روشویی بتنی

میز بتنی:

انتخاب بتن به عنوان متریال تشکیل دهنده مبلمان و وسایل منزل، شما را در طراحی دیزاین منزلتان بسیار متمایز میکند. یکی دیگر از این گزینه ها میز جلومبلی است. با انتخاب یک میز جلومبلی از جنس بتن می توانید تغییر جذابی در چیدمان سالن نشیمن خود به وجود آورید. این میزها کمی سنگین هستند، اما سال های سال عمر خواهند کرد.

میز بتنی

میز بتنی

کفپوش بتنی:

اگر از بتن به عنوان یکی از بهترین متریال های ممکن برای پوشش کف نام ببریم، مطمئنا اغراق نکرده ایم. بتن یک متریال مقاوم با طول عمر زیاد است و کاربرد آن به عنوان کفپوش نیز بسیار مناسب خواهد بودکفپوش های بتنی شاید به نظر سرد و بی روح باشند، اما از آن جا که رنگ خنثی دارند با بسیاری از وسایل دکوراسیون شما ترکیب فوق العاده ای ایجاد می کنند.

کف پوش بتنی

نصب کف پوش بتنی

کف پوش بتنی

منبع: پویا صدری/کانتریال

کاربرد سنگ مصنوعی کورین در دکوراسیون داخلی

سنگ کورین:

سنگ های کورین، پوشش‌های اکرولیک هستند که به آنها سنگ مصنوعی هم گفته می شود که دامنه وسیعی از ویژگی‌ها را شامل می‌شوند.

از مزایای سنگ های مصنوعی کورین میتوان به ویژگی های زیر اشاره کرد:

 • توليد يکپارچه و بدون درز که يک محصول کاملاً  بهداشتی وسالم را به وجود می آورد
 • مقاوم در برابر ضربه و فشار شديد.
 • مقاوم در برابر محيط های اسيدی و قليايی.
 • مقاوم دربرابر حرارت و دمای 100 درجه سانتيگراد.
 • غيرقابل اشتعال.
 • 100% آنتی باکتريال با نگهداری آسان.
 • قابليت ترميم و تعمير دائمی.
 • قابليت طراحی و استفاده در هر قسمت و طرحی به صورت يکپارچه.
 • قابليت طراحی لبه های مختلف (ابزار پذيری).
 • چشم اندازی نرم و سازگار با محيط.
 • عمر مفيد طولانی .
 • قابليت بريده شدن، سوراخ کردن و خم کردن.
 • مقاوم در برابر اسيدها و مواد شيميايی.
 • پوليش پذيری و قابليت پرداخت بسيار عالی.
 • تحمل وزن 500 کيلوگرم بر متر مربع.
 • به دليل عدم تخلخل و نفوذ ناپذيری به راحتی تميز می شود و لکه به درون آن نفوذ نمی کند.

از معایب سنگ های مصنوعی کورین میتوان به موضوعات زیر اشاره کرد:

 • به مرور شفافيت خود را از دست می دهد و مات می شود که نياز به پوليش دارد.
 • مقاومت بالايی در برابر خط و خش ندارد اما با پوليش قابل ترميم می باشد.  

 سنگ مصنوعی کورین

فضاهایی که میتوان از سنگ مصنوعی کورین در آن استفاده کرد:

دکوراسیون آشپزخانه

یکی از پر کاربردترین مصالحی که در آشپزخانه استفاده میشود  می توان به رویه کابینت و سینک کورین اشاره کرد. یکی از مهم ترین ویژگی های صفحات کورین ، آنتی باکتریال بودن وخاصیت عدم چسبندگی مواد غذایی و  بدون درز بودن سطوح آن ها می باشد. این ویژگی باعث می شود تا دیگر نگران تماس مواد غذایی با رویه کابینت نباشیم و به راحتی قابلیت پاکیزگی و شستشوی را داشته باشد.

از خصوصیات دیگر سنگ مصنوعی کورین میتوان به تنوع در طرح و رنگ اشاره کرد. محیط آشپزخانه باید از نظر روانی حس آرامش بخش  را القا نماید. رنگ های روشن محیط آشپزخانه را وسیع تر جلوه می دهد و حس آرامش ، پاکیزگی و آسوده خاطری را درافراد خانه ایجاد کند.

کورین را با مواد ضد عفونی کننده معمولی می توان به سادگی تمیز کرد. کورین احتیاج به درزگیری سالیانه ندارد و اگر رویه کورین دچار آسیب دیدگی شود ، با سنباده و مواد پرکننده سطح به سادگی قابل ترمیم است. اگر قسمتی از سنگ کورین بشکند ، می توان آن قسمت را برید و قسمت جدیدی جایگزین آن کرد.

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

دکوراسیون سرویسهای بهداشتی:

یکی دیگر از مهم ترین کاربردهای سنگ مصنوعی کورین در سرویس های بهداشتی ، روشویی و کاسه می باشد. دیگر کاربرد کورین ، وان حمام و جکوزی است. همان طور که می دانیم پاکیزگی و بهداشت در سطوح بهداشتی بسیار اهمیت دارد. به علت بدون خلل و فرج بودن صفحات و بی تاثیر بودن مواد شیمیایی بر سطح این صفحات ، یکی از مناسب ترین مصالح در ساخت این فضاها کورین می باشد.

استفاده از رنگ های روشن ، سطوح آلوده را بهتر نشان می دهد. این ویژگی موجب می شود ، نظافت محیط های بهداشتی با سهولت و ایمنی بیشتری انجام گیرد. البته رنگ های روشن در این فضاها از نظر روانی نیز حس پاکیزگی را بهتر القا می کند.که باز هم به سلیقه و نظر افراد در هنگام خرید و سفارش سنگ کورین خود بستگی دارد.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون سرویس بهداشنی

دکوراسیون مراکز درمانی و آزمایشگاهی:

پاکیزگی و بهداشت ایمنی کارمحیط های مانند: بیمارستان ها و مراکز آزمایشگاهی و درمانی بسیار حائز اهمیت است. از آنجائیکه صفحات کورین هیچ گونه خلل و فرج و درزی ندارند و مواد شیمیایی برروی آنها تاثیر نمیگذارند، یکی از مناسب ترین مواد و مصالح در طراحی و ساخت اینگونه فضاها می باشد.

از صفحات کورین در ساخت میزها و کانتر بیمارستانی و آزمایشگاه ها استفاده می شود. در طراحی و ساخت این مراکز بیشتر از رنگ ها و طرح های سفید و روشن  صفحات کورین استفاده می شود.با توجه به اینکه استفاده از استاندارد های فضایی در محیط های درمانی باید رعایت شود که نمونه آن، رنگ متریال مصرفی است. استفاده از رنگ های روشن سطوح آلوده را بهتر نشان می دهد. این مساله باعث می شود که نظافت محیط های بیمارستانی با سهولت و ایمنی بیشتری انجام پذیرد. البته رنگهای روشن از نظر روانی نیز حس پاکیزگی را بهتر و بیشتر القا می کند.

دکوراسیون مراکز درمانی

دکوراسیون مراکز درمانی

دکوراسیون مراکزدرمانی

دکوراسیون هتل ، رستوران (مراکز خدماتی رفاهی):

طراحی داخلی و چیدمان فضاهای عمومی مانند رستوران ، فست فود ها ، هتل ها و کافه ها به دلیل ماهیت کارکردی خود همواره شاهد مراجعه کننده های زیادی هستند. طراحی و چیدمان این فضاها دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد زیرا سبک طراحی و استایل و مواد و مصالح استفاده شده در ساخت این مراکز ، معرف کیفیت و ارزش خدمات ارائه شده می باشد.

تهیه و توزیع مواد غذایی یکی از اصلی ترین فعالیت های فست فودها و رستوران ها می باشد. پروسه تهیه ، توزیع و مصرف مواد غذایی به صورت کامل در داخل این مراکز انجام می شود. از این رو بهداشت و پاکیزگی از اهمیت بالایی برخوردار است. صفحات سنگ مصنوعی کورین به دلیل آنتی باکتریال بودن و همچنین قابلیت اجرای انواع سطوح رادارد از مناسب ترین گزینه ها در طراحی و ساخت میزها و کانترهای این مراکز می باشد.

دکوراسیون رستوران

منبع: پویا صدری/ کانتریال

کاربرد سنگهای طبیعی در دکوراسیون داخلی

هنگامیکه با طراحان و معماران پروژه ای را آغاز میکنیم، چیزی که اغلب اوقات از آنها می شنویم این است که هیچ عنصری اعتبار و پایداری سنگ طبیعی را ندارد. حتی هنگامی که در بخش های کوچکی از ساختمان مانند جلوی ورودی و یا داخل یک راهرو و لابی  از سنگ طبیعی استفاده می کنیم، کل ساختمان به  کیفیت بالا، دوام و عمر طولانی شناخته می شود. سنگ یک مصالح ساختمانی طبیعی به شمارمی رود که رنگ و دانه بندی موجود در طبیعت را با خود به فضای ساختمان می آورد. سنگ نه تنها طراوت و تازگی و یک زیبایی اصیل را به یک بنا می بخشد بلکه به آن ارزش و اعتبار نیز می دهد. چند نوع سنگ ساختمانی مشهور مانند تراورتن، مرمریت و گرانیت وجود دارند ولی انواع دیگری از سنگ نیز مانند مرمر، سنداستون و... وجود دارند. بدون توجه به نوع سنگی که شما انتخاب می کنید چند قانون وجود دارد که برای نگهداری سنگ باید به کار ببندید سنگ را از معرض مواد خراشنده و مواد اسیدی دور نگهدارید و و با یک مراقبت مناسب، سطح سنگ برای سالهای متمادی سالم باقی خواهد ماند.  

سنگ اسلب

سنگ اسلب

سنگ اسلب

قبل از خرید سنگ به نکات زیر توجه نمایید...!

شو روم ها و دفاتر طراحی دکوراسیون نمونه های زیادی از سنگ های طبیعی دارند که شما میتوانید بعضی از آن ها را امانت بگیرید و در فضای خانه قرار داده و در زمان های مختلف روز به آن ها نگاه کنید که مطمئن بشوید سنگ مورد نظر همخوانی مناسب را با فضای منزل یا فضایی که مد نظر شما هست را دارد یا نه...!؟.

 در نمایشگاه های سنگ، می توانید سنگ های محلی را انتخاب کنید که می توانند به خانه شما شخصیت و کاراکتر ببخشند. علاوه بر آن شما می توانید از سنگ هایی همانند سنگ هایی که در نما و یا راه رو استفاده شده برای دکوراسیون داخلی استفاده کنید و از بابت تکراری شدن مصالح به کار رفته هیچ دلواپسی به خود راه ندهید چون هیچ دو تخته سنگ طبیعی مشابه هم نیستند

حتما پیش از اقدام به خرید سنگ از یک متخصص درباره اینکه آیا سنگ انتخابیتان برای کاربرد مدنظرتان مناسب است یا خیر سوال کنید. اولین نکته ای که باید در نظر گرفت این است که این سنگ برای کاربری مدنظر چه دوام و عملکردی خواهد داشت، بعد از آن باید ظاهر و قیمت آن را در نظر گرفت. استفاده از سنگ در محلی نامناسب و کاربری اشتباه باعث دردسر فراوان می شود و انتخاب صحیح سنگ باعث می شود تا سنگ عمری طولانی داشته باشد و هزینه سرمایه گذاری برای خرید آن مثمر ثمر واقع شود و علاوه بر آن به خانه شما شکوه و عظمت می بخشد.

دکوراسیون سنگی

دکوراسیون سنگی

دکوراسیون سنگی

دکوراسیون سنگی

دکوراسیون سنگی

دکوراسیون سنگی

انواع سنگ

مرمریت

بیشتر افراد با مرمریت آشنایی دارند. از مجسمه های یونانی تا حمام های رومی، این سنگ برای قرن های متمادی در تقریبا هر جای ممکن دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده شده است. مرمریت به نسب سخت است اما نه به سختی گرانیت. مرمریت به چهار دسته اساسی تقسیم می شود که با نام های A، B، C و D شناخته می شوند. این دسته بندی بر اساس نوع تولید سنگ می باشد که مرتبط با میزان سختی آن انجام شده است. این سنگ برای شومینه ها، میز ها و حمام ها بسیار پر کاربرد است و رنگ های بسیار متنوعی دارند.

مرمریت دارای شباهت های عمومی با لایم استون است و می تواند لکه دار شود یا خراش بردارد و زخم شود اما با گذشت زمان و استفاده بیشتر از آن زیباتر می شود. بیشتر مرمریتها دارای رگه های مواد معدنی در داخل خود هستند. به نظر می رسد برای اولین بار این سنگ در ایتالیا استخراج شد و بعد در سراسر جهان به استخراج این سنگ پرداختند. مرمریت آشفته (Tumbled) در سال اخیرا در ایالات متحده آمریکا بسیار رواج یافته و برای کف فرش ها و دوش های حمام استفاده می شوند.

گرانیت

الماس و یاقوت تنها سنگهای طبیعی سخت تر از گرانیت هستند. بنابراین با توجه به دوام، ماندگاری رنگ و خلاصی از تعمیرات و نگهداری، اولویت اصلی در انتخاب نوع سنگ باید گرانیت باشد. گرانیت به شدت در برابر گرما، خراش و لکه مقاوم است و استفاده از آن برای ساختمان های تجاری و موسسات و یادبود ها بسیار متداول است. همچنین انتخابی مناسب برای ساخت شومینه، پله، بالکن، معابر و قسمت های ماشین رو می باشد. گرانیت همچنین یک سنگ مناسب برای میز است چرا که در عین حالیکه دوام و عمر بالایی دارد، دارای طرح و رنگ منحصر به فردی نیز می باشد.

لایم استون

لایم استون در طی زمان شکل می گیرد و به مرور، رنگ آن به رنگ زنگار دلپذیر و دل نشین تبدیل می شود و بدون هیچ گونه دخالت انسانی رنگ آن به مرور در طول زمان بهتر می شود. لایم استون بارها توانایی خود را جهت استفاده در پیاده رو سازی، پل سازی، سازه های بزرگ و معابد و کلیساها ثابت کرده و علی رغم رنگ ظریف و دانه بندی متفاوتش، ولی طرح و رنگ آن در طی استخراج از بخش های مختلف معدن به شدت ثابت باقی می ماند و این موضوع از این جهت اهمیت پیدا می کند، که در آینده اگر طرح توسعه ای برای ساختمان وجود داشته باشد و یا قصد تعمیر داشته باشید می توانید از این ثبات در طرح و رنگ استفاده کنید.

مرمر

سنگ مرمر از لحاظ نوع شکل گیری شبیه به تراورتن است یعنی از حل شدن لایم استون ها در آب و تجزیه شدن آنها به نوع های دیگر سنگ مرمر تشکیل می شود. در غارهای لایم استون صخره های مرمر توسط قطره های آب و به شکل های استالاگمیت و استالاکتیت شکل می گیرد. این ها کریستال های کوارتزی هستند که در هم تنیده و به لایه های نازک سنگ وارد می شوند. مرمر یک سنگ شکننده است و برای جاهایی که نیاز به پوشش سخت نیست مناسب می باشد. این سنگ زیبا با شفافیت خود شخصیت یافته و با نور های پس زمینه می تواند افکت های دراماتیکی را خلق کند. مرمر یک سنگ آهکی است و تمایل به خرد شدن دارد و در اثر برخورد با اسید هایی مانند: مرکبات، الکل و بعضی از مواد شوینده، رنگ خود را از دست می دهد. مانند لایم استون ها، مرمر نیز یک سنگ نرم است که برای مکان هایی که مورد استفاده روزمره نیستند مناسب است. این سنگ متخلخل بوده و احتیاج به آب بندی دارد.

تخته سنگ (Slate)

اسلت ها (تخته سنگ ها) یک سنگ متامورفیک هستند که بسیار فشرده، قوی، مقاوم در برابر اسید ها و غیر جاذب هستند. این سنگ ها در برابر چرخه های سرد و گرم شدن غیر قابل نفوذ و مقاوم هستند و برای هزاران سال برای ساخت و ساز استفاده می شدند. این سنگ انتخاب طراحان، آرشیتکت ها، پیمان کاران و سازندگان فهیم ساختمانی است. تخته سنگ ها تنوع رنگی خوبی دارند مانند رنگ های سیاه، خاکستری، سبز، بنفش و قرمز. بسیاری از این سنگ ها دارای لکه هایی از رنگ های دیگر هستند که باعث شده، دست طراحان برای استفاده از آن ها بازتر شود. بیشتر این سنگ در کف پوش ها و نماهای خارجی استفاده می شوند ولی این سنگ در میز ها، استخرها، دوش ها، پیاده رو ها و سقف های ضد آتش نیز می توانند ماده ای با دوام و ضد پوسیدگی باشند و به عمر ساختمان بیافزایند.

تراورتن

تراورتن مانند گرانیت و مرمر یک سنگ طبیعی است، فرق اساسی بین تراورتن و سایر سنگ های طبیعی در شکل گیری، سختی و شکل ظاهری آن است. تراورتن در غارهای لایم استون شکل می گیرد. تراورتن مانند مرمریت و لایم استون در دسته سنگ های متافورمیک قرار نمی گیرد. مشخصه اصلی سنگ های تراورتن حفره های درون آن است که به علت خروج دی اکسید کربن از آن در حین شکل گیری ایجاد می شود.

سند استون

این سنگ شامل اکثر املاح و شامل دانه های به اندازه ماسه می باشد، سنداستون بیشتر از کوارتز و فلدسپات تشکیل شده که دو تا از مواد معدنی اصلی تشکیل دهنده پوسته زمین می باشند. سنداستون نیزمانند ماسه می تواند هر رنگی داشته باشد، اما بیشتر به رنگهای قهوه ای مایل به زرد، قهوه ای، زرد، قرمز، خاکستری و سفید می باشند. این سنگ به طور کلی ساختار واحدی دارد و تا حدودی نرم است که آن را برای بسیاری از کاربردها مناسب می سازد. این سنگ بیشتر برای پوشش دیواره ها و کف پوش ها استفاده      می شود چرا که ضریب جذب پایین، قدرت فشاری بالا و ظاهر زیبا و دلنشینی دارد.

سایر انواع سنگ

انواع دیگری از سنگ وجود دارند که در مقادیر زیاد استفاده نمی شوند. بعضی از سنگ های نیمه قیمتی مانند یشم سبز بریده      می شوند و به صورت ترکیبی با دیگر سنگ ها استفاده می شوند. از انواع این سنگ ها می توان به آلاباستر، سنگ سبز، شیست سنگ صابونی و بعضی از انواع تراورتن نام برد.

منحصر به فردترین چیزی که در مورد سنگ‌ها وجود دارد این است که این مواد طبیعی اعجاب انگیز را می توان برای تکمیل کردن هر نوع دکوراسیون داخلی ، چه مدرن، چه سنتی یا حتی هنری مورد استفاده قرار داد. دلایل زیادی وجود دارد که طراحان داخلی این قدر تحت تاثیر سنگها هستند. ظاهر و نمای این مصالح،خاکی هستند، نگهداری از آن ها آسان است، میتوان در موارد کاربرد آن‌ها انعطاف زیادی می‌توان به خرج داد، از لحاظ اقتصادی به صرفه است، در برابر صدا به عنوان عایق عمل می کند و این ها همه باعث می شوند که این متریال به جزء لاینفک طراحی دکوراسیون داخلی قرن بیست و یکم تبدیل شود.

منبع: پویا صدری/ کانتریال

بررسی فراز و نشیب های بازار تولید و واردات ام دی اف

منابع چوبی موجود در جنگل های ایران یکی از با ارزش ترین داریی ها محسوب می شود. زیرا تنها کمتر از 5 درصد از مساحت ایران را جنگل ها پوشانده اند. آینده تولید ام دی اف در ایران بستگی به میزان متریال خام موجود دارد. میزان متریال های موجود در ایران هم وابسته به میزان درختان فرسوده و میزان واردات چوب خام دارد.

صفحه کابینت ام دی اف

به علت تولید محدود متریال های خام، صنعت های وابسته به تولید چوب هم نمی توانند رشد زیادی داشته باشند. یکی از مهم ترین صنایع وابسته به چوب MDF ها هستند.MDF ها به طور گسترده ای در تولید وسایل چوبی، کابینت های آشپزخانه، درب، کف پوش و کارهای تزئینی و دکوری استفاده می شوند. چالشی که اکنون در این صنعت با آن مواجه هستیم، تولید متریال های خام برای تولید محصولات MDF در بازارهای ایران است.

در حال حاضر شش کارخانه ام دی اف، با مصرف سالانه 600000 متر مکعب چوب خام در ایران وجود دارد. مهم ترین دلیل تولید کم ام دی اف در ایران، منابع محدود متریال خام و ماشین آلات با تکنولوژی قدیمی هستند که با وجود متریال های خام با کیفیت و ماشین آلات پیشرفته حل خواهد شد. منابع تولید متریال خام در ایران بسیار محدود است و واردات چوب خام (تنه درخت) ممنوع است.

اما علیرغم شرایط موجود در بازار کنونی ام دی اف، تولیدکنندگان ام دی اف با دستگاه های پیشرفته کار می کنند و استفاده از ماشین این صنعت در حال پیشرفت است.

با توجه به کمبود درخت و کاشت کم درخت در ایران، در سال 2008 پیشنهادی مبنی بر کاشت درختان به منظور ایجاد منابع چوب خام برای تولید ام دی اف و کاهش هزینه تولید MDF در ایران ارائه شد.

با توجه به افزایش نرخ جمعیت در ایران، مصرف پانل های چوبی هر ساله در حال افزایش است. اما تاثیرات اقتصادی قانون واردات، بر نرخ تولید و رقابت اقتصادی بین تولید کنندگان ام دی اف به خصوص در سال 96 تاثیر گذاشته است.

ام دی اف کابینت

وقتی در سال 1996 برای اولین بار ام دی اف وراد ایران شد، واردات ام دی اف در ایران به طور چشمگیری از 217081 متر مکعب در سال 2004 به 1078472 متر مکعب در سال 2012  افزایش یافت. قبل از سال 2004 مجموع مصرف داخلی MDF کاملا به واردات وابسته بود.

در حال حاضر 30 درصد از ام دی اف از تایلند، 24 درصد از ترکیه، 21% از چین، 14% از امارات متحده عربی، 10% از مالزی و 1% از دیگر کشورها وارد ایران می شوند.

سال

تولید

صادرات

واردات

مصرف

2004

26300

0

217081

243381

2005

40426

0

259771

300197

2006

48219

0

351324

399543

2007

70127

0

497500

567627

2008

75412

0

411706

487118

2009

142206

0

765428

907634

2010

185317

0

791374

976691

2011

301639

0

1084812

1386451

2012

411949

0

1078472

1490421

2013

429359

0

882886

1312425

در سال 2004 اولین کارخانه ام دی اف در ایران، با تولید سالانه 40000 متر مکعب ایجاد شد و در سال 2012 تولید MDF حدود 16 برابر بیشتر از سال 2004 شد.

در سال 2013، تولید، واردات و صادرات چوب های LDF به ترتیب 980559 - 54548 و 19037 متر مربع اعلام شدند و تا مدتی این پانل های چوبی بر بازار چوب حاکم بودند تا اینکه در سال 2009 MDF رشد خوبی پیدا کرد. درواقع LDF در بازار ایران جای خودش را باز کرده بود و MDF درحال رشد و گرفتن بازارهای ایران برای کاربردهای متنوع و جدید بود. درخواست برایMDF در ایران به سرعت رشد کرد و بعد از مدتی از LDF پیشی گرفت.

MDF هم چنین در رقابت با چوب های قدیمی مورد استفاده در نجاری هم قرار گرفت اما مهم ترین دلیل محبوبیت MDF در بین کاربران ایرانی، تنوع، زیبایی و مقاومت آن در برابر نفوذ آب است. افزایش استفاده فرصتی برای افزایش ظرفیت تولید با استفاده از ماشین آلات وارداتی ایجاد کرد.  

کارخانجات تولید ام دی اف در ایران به دو صورت محصولات خود را به بازار عرضه می کنند ام دی اف خام و روکش شده. بیشترین روکش هایی که در ایران استفاده می شوند: روکش ملامینه، روکش فویل و hpl هستند. روکش ها خریده می شوند و روی ام دی اف های خام قرار می گیرند و به فروش می رسند.

در ایران صادارات ام دی اف وجود ندارد زیرا منایع و تولید کنندگان محلی بسیار اندک هستند.

تولید ام دی اف در ایران از سال 2004  تا 2013:

کارخانه

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

کاسپین

26300

40426

48219

46602

48000

44909

47864

47800

46761

47413

آرین سینا

16000

33270

63500

71000

74323

104612

102620

پارس

17525

28631 

33797

44953

41575

47452

50131

آرین

20000

114068

160700

147300

لوح سبز جنوب

1500

23873

52424

56170

کیمیا چوب

25725

جدیدترین کارخانه جات تولید ام دی اف که در ایران فعالیت می کنند:

 • MDF گیلان با تولید سالیانه 120000 متر مکعب
 • آرتا با تولید 105000 متر مکعب
 • MDF مازندران با تولید 105000 متر مکعب
 • MDF شمال خراسان با تولید 90000 متر مکعب
 • MDF بوشهر با تولید 6000 متر مکعب

آمار واردات ام دی اف و انواع چوب آلات در سال 96:

ام دی اف

ام دی اف (MDF)

مقدار واردات MDF در نه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19% کاهش نشان می دهد. مجموع واردات انواع MDF در نه ماهه اول سال 96، مقدار 810,654 متر مکعب به ارزش 241,627,111 دلار بوده است.

چوب آلات خام:

جمع کل واردات چوب آلات خام به کشور در نه ماهه نخست سال جاری مقدار 317,895 تن به ارزش 119,201,853 دلار بوده است که از نظر مقداری حدود 37% نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است. از این مقدار واردات 95% به صورت الوار بوده است.

که از این مقدار بیشترین میزان چوب وارداتی الوار بوده است و کمترین میزان آن چوب دو نیم شده، ترکه و بریده است.

روکش های چوبی:

مقدار واردات روکش های چوبی در این مدت 3557 تن به ارزش 9497935 دلار بوده است. این مقدار واردات نسبت به مدت مشابه سال گذشته 41 درصد افزایش داشته است.

روکش های مصنوعی:

در این دوره جمعا 16،359 تن انواع روکش های مصنوعی به ارزش 45,558,066 دلار به شرح زیر وارد کشور گردیده است:

روکش pvc (ترموپلاستیک) به مقدار 10952 تن به ارزش 30,163,245 دلار (17% کاهش).

روکش ملامینه به مقدار 4329 تن به ارزش 12,577,404 دلار

HPL (فرمیکا) به مقدار 1,195 تن و به ارزش 2,817,417 دلار. (12% افزایش). با توجه به قیمت های متعارف HPL به نظر می رسد در واردات HPL  کم اظهاری شدید وجود داشته باشد.

نئوپان

مجموع واردات نئوپان در نه ماهه نخست سال جاری 2،548 متر مکعب به ارزش 1,050,196 دلار بوده است. این مقدار نسبت به سال گذشته 83% کاهش نشان می دهد.

هم چنین تخته فیبر سبک، تخته فیبر سخت، تخته لایه و کل اوراق فشرده چوبی هم از انواع دیگر فرآورده های چوبی وارد شده به ایران بوده اند.

بنابراین بررسی و تخمین نیازها و درخواست های آینده برای پانل های چوبی ام دی اف می تواند کمک زیادی به تصمیم گیری برای ایجاد یک برنامه بلند مدت در این بخش از صنعت بکند. پیش بینی نیازهای آینده برای کالا و سرویس های مختلفی استفاده می شود و با هدف سرویس دهی بهتر در آینده انجام می شود.

اما پیش بینی مصرف ام دی اف در ایران کار آسانی نیست زیرا اطلاعات مصرف ام دی اف در ایران فقط برای ده سال موجود است و تولید ام دی اف در ایران به دلیل کمبود متریال های خام، شرایط اقتصادی و تحریم ها دستخوش تغییرات شدیدی می شود.

از سال 2004 مصرف ام دی اف در ایران حدود 5 برابر افزایش داشته است. داده های تخمین زده شده از میزان نیاز به ام دی اف در ایران نشان می دهد که میزان کلی نیاز به ام دی اف در ایران به 1642000 متر مکعب در سال 2018 خواهد رسید که در مقایسه با سال 2013، %42 افزایش خواهد داشت.

افزایش نیاز به ام دی اف بیانگر این است که تولید کنندگان ام دی اف با کمبود متریال خام در آینده مواجه خواهند شد. این نیاز با پدیدار شدن کارخانه های جدید، بحرانی تر خواهد شد.

ام دی اف mdf

برای پاسخ به نیاز متریال خام برای تولید ام دی اف، لازم است مجموعه ای از استراتژی ها را به کار بگیریم. اولین راهکار گسترش گیاهان و درخت ها و افزایش کاشت آن هاست. این راهکار یک راه حل بلند مدت برای افزایش تولید چوب خام  است. اما بخش عمومی به دلیل عدم وجود کنترل و مدیریت مناسب، نمی تواند در این بخش موفق باشد. به نظر می رسد ریسک سرمایه گذاری در درخت کاری  نسبت به واردات ام دی اف و روکش بسیار بیشتر باشد.

اما برای گسترش صنعت چوب لازم است تا پروژه های ثابتی در این زمینه راه اندازی شود. استفاده کاربردی از جنگل های زراعی می تواند با یک راه علمی انجام شود. جنگل ها می توانند با درخت کاری دوباره احیا شوند و استفاده از آن ها در صنعت چوب گسترش پیدا کند.

دوم، متقاعد کردن دولت برای منع قانون جلوگیری از واردات چوب درختان و سوم تغییر منابع چوبی است می توانیم منابع سلولزی را جایگزین منابع کنونی کنیم.

جناب آقای منصوری از فعالان این صنعت گفت: اقتصاد چوب کشور بیمار بوده و بحران در صنایع چوب به دلیل کمبود ماده اولیه در دو سال دیگر نمود پیدا می کند و افزود که درحال حاضر واردات چوب به صورت خام جهت تامین مواد اولیه کارخانجات به شدت احساس می شود، حال انکه به دلیل نبود امکانات و شرایط قرنطینه چوب، واردات آن ممنوع است.

طبق اعلام منصوری، مصرف سالانه "ام دی اف کشور" دو میلیون و 500 هزار متر مکعب بوده حال آنکه میزان تولیدات ام دی اف کشور به  یک میلیون و 200 هزارمتر مکعب می رسد که بیش از نیمی از ام دی اف داخل کشور از محل واردات تامین می شود.

این در حالی است که  تعداد زیادی از تولید کنندگان ام دی اف در شمال، ام دی اف با کیفیت نه چندان مناسب را از روسیه وارد کرده و پس از روکش در کارخانه خود، به اسم تولید داخل به بازار عرضه می کنند.

در حال حاضر می توان گفت ام دی اف یکی از پرکاربردترین محصول در مقابل محصولات دیگر چوبی است و تخمین زده می شود که در سال 2018 ، 1642000 متر مکعب در ایران مصرف داشته باشد.

این درحالی است که در سال 96 قیمت متریال خام برای تولید ام دی اف افزایش چشمگیری داشت و تولید کنندگان ام دی اف نیاز به تولید چوب خام را نیازی اساسی دانستند و اعلام کردند هزینه ای که برای واردات چوب خام می پردازند تقریبا باسود به دست آمده برابر و یا حتی بیشتر است و باید فکری به حال تولید چوب خام در ایران کرد.

طبق آمار تقریبی اعلام شده در سال جاری 10 میلیون تن چوب خام مورد نیاز است درحالی که تنها 3 میلیون تن چوب در جنگل های شمال تولید می شود و میزان باقی مانده باید از راه واردات تأمین شود.

با توجه به نتایج به دست آمده برای تشویق تولید کنندگان ام دی اف به ادامه تولید، نیاز به برنامه ای برای گسترش جنگل ها و منابع چوب خام داریم.

مترجم: مژده جدّا/ کانتریال
  منبع: تأليفی

0
04 اردیبهشت, 1397

چرا صفحه کابینتMDF باد می کند؟

با توجه به این که امروزه کابینت نقش به سزایی در آشپزخانه دارد و صفحه کابینت به عنوان یکی از مواردی است که مشکلاتی را برای کاربر به وجود آورده و عمده مشکل در صفحه کابینت باد کردن است. مخصوصا صفحه کابینت های ام دی اف که با توجه به قیمت آن اکثر کاربران این نوع صفحه را برای کابینت خود انتخاب می کنند و مشکلات زیادی برایشان به وجود می آورد. به عنوان مثال برخی از تولید کنندگان برای پایین آوردن قیمت صفحه کابینت از دو لایه ورق استفاده می کنند و با چسباندن آنها و یک لایه  pvc روی لبه ورق آن را به عنوان یک صفحه در کابینت استفاده می کنند که مطمئنا مشکلاتی را در پی خواهد داشت که به مرورو زمان خود را نشان می دهند و کاربران را با مشکلاتی مواجه می کند.

صفحه باد کرده

چه کاری انجام بدیم که صفحه کابینت باد نکند؟

یکی از مهم ترین دلایل باد کردن صفحه رطوبت و آب است که عمدتا در اطراف سینک ظرف شویی این مشکل به وجود می آید تنها کاری که میتوان انجام داد استفاده از چسب های زد آب و عایق کاری حرفه ای اطراف سینک است. از این طریق میتوان تا مقدار زیادی از باد کردن ام دی اف جلوگیری کرد اما باد کردن صفحه مشکلات دیگری را نیز به وجود می آورد. محیط مرطوب به وجود آمده از باد کردن صفحه محل مناسبی برای رشد باکتری ها و قارچ ها می باشد که خطرناک و بیماری زا هستند و میتوان گفت صفحه کابینت چوبی همواره این مشکلات را دارد و هیچگونه راه حلی برای این مسئله وجود ندارد و فقط میتوان با مقداری مراقبت از بروز این گونه مشکلات جلوگیر ی کرد.

از چه صفحه کابینتی استفاده کنیم که با این گونه مشکلات مواجه نشویم؟

بهترین گزینه ها در این مورد استفاده از صفحه کابینت هایی با سنگ طبیعی و یا مصنوعی می باشد البته امروزه محصولات مدرنی نیز به این صنعت اضافه شده که میتوان مرغوب ترین و به صرفه ترین آن را صفحه های بتنی (صفحه های سیمانی )نام برد که هر کدام از این محصولات ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه مختصر در مورد آنها توضیح خواهیم داد:

صفحه کابینت سنگ طبیعی 

صفحه کابینت سنگ طبیعی

سنگ طبیعی از زیبایی منحصر به فردی برخوردار است و میتوان عمده ترین دلیل انتخاب این صفحه کابینت را سازگاری با طبیعت دانست و استحکام بالایی که در این محصول وجود دارد موجب می شود سنگ طبیعی از عمر طولانی و مفید برخوردار شود و وجود رنگ ها و ساختار های متفاوت سنگ طبیعی کاربران زیادی را مجذوب خود کند.

سنگ صفحه کابینت

صفحه کابینت سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی انواع مختلفی دارد که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند به عنوان مثال کورین و کوارتز

صفحه کابینت سنگ مصنوعی

هر کدام از این محصولات میتواند یک انتخاب مناسب برای صفحه کابینت ما باشد. یکی از مزیت های که کورین دارد وجود چسب مخصوص کورین است  که  در هنگام نصب صفحه کورین میتوان درز کار را با استفاده از چسب کورین پوشاند و یک صفحه یک دست و بدون درز و شکاف ایجاد کرد که زیبایی منحصر به فردی به کابینت آشپزخانه ما می دهد و سنگ کوارتز به دلیل زبر بودن سطح این محصول علاقمندان خاص خود را دارد و از ویژگی های زیادی برخوردار است که هر کدام از این محصولات میتواند انتخابی مناسب، مفید و پاسخگوی نیاز های شما باشد.

صفحه کابینت سنگ مصنوعی

صفحه کابینت بتنی

این نوع صفحه که به تازگی وارد بازار صفحه کابینت شده و  انتخاب بسیار مناسبی برای صفحه روی کابینت می باشد. در تولید این محصول از چوب استفاده می شود و یک لایه بتن سیمانی روی چوب کار می شود و تبدیل به یک صفحه سیمانی زیبا و مناسب می شود. شاید این سوال ذهن برخی از کاربران را درگیر کند که آیا صفحه بتنی زد آب است؟ بله این محصول کاملا زد آب است و یک عایق بسیار مناسب برای هر وسیله ای میتواند باشد و یک انتخاب عالی با هزینه های نگهداری پایین برای صفحه روی کابینت ما باشد که انتخاب هر کدام از این محصولات بستگی به نوع سلیقه کاربر دارد.

صفحه کابینت بتنی

لیست قیمت

مهم ترین عنوان خرید صفحه کابینت بحث قیمت است که در انواع سنگ های کورین، کوارتز و... متفاوت است.

برای اطلاع دقیق از لیست قیمت انواع سنگ مصنوعی(Solid Surface) و سنگ طبیعی کلیک کنید.

مترجم: فرشاد خزلی/ کانتریال
  منبع: تأليفی

0
02 اردیبهشت, 1397