تماس با ما
کابینت بانک

مقالات تخصصی کانتریال

مقايسه سه صفحه کابينت پرطرفدار کورين، کوارتز، گرانيت

کورین ، کوارتز و گرانیت سه صفحه کابینت پرطرفداری هستند که هرکدام ویژگی های خاص خودشان را دارند. در اینجا این تفاوت ها را از جنبه های مختلف مانند قیمت، دوام، کارایی و ... مورد بررسی قرار دادیم.

در مورد انتخاب صفحه کابینت دچار تردید هستید؟ این احساس کاملا طبیعی است. سه نمونه از پرطرفدارترین متریال های صفحه کابینت، سالید سرفیس (کورین)، کوارتز و سنگ گرانیت هستند. حداقل در نگاه اول آن ها یکسان به نظر می رسند. در حالی که سالید سرفیس و کواترز متریال هایی هستند که بعد از ترکیب با مواد دیگر به دست می آیند و گرانیت متریالی کاملا طبیعی است. اما وقتی برای انتخاب آن ها جزئی تر آن ها را بررسی می کنیم تفاوت هایشان را درک می کنیم.

مقایسه صفحه کابینت کورین، کوارتز و گرانیت

خصوصیات پایه:

 ساليد سرفيس 

 کوارتز

 سنگ گرانيت 

 چه چيزي است؟ 

سالید سرفیس اصطلاحا به نوعی متریال صفحه کابینت مملو از پلیمر گفته می شود که برای رقابت برندها با یکدیگر ساخته شد. این متریال یک متریال پرطرفدار و ارزان قیمت است.

کوارتز متریال پرطرفداری در بازار به شمار می رود. این متریال یکی از متریال های تشکیل شده از خرده های سنگ هاست. مخلوط طبیعی ترکیب شده با ماده چسبانک برای ساخت سک سطح سخت و سنگ مانند برای صفحه کابینت. این متریال را از نظر طبیعی بودن می توان بین سالید سرفیس و گرانیت به شمار آورد.

گرانیت متریالی است که به طور مستقیم از طبیعت به دست می آید و به تخته سنگ تبدیل می شود. هیچ چیزی به این متریال اضافه نمی شود و چیزی هم از آن کم نمی شود.

نام برند

کورین، فورمیکا، سالید سرفیس، اوونیت، استارن، سوان استون، ویلسورانت سالید سرفیس

سزار استون، کامبريا، سايل استون

سنگ گرانیت با نام برند خاصی شناخته نمی شود. حداقل در سطح خرید مشتریان

ترکيبات

33 درصد ترکیبات مصنوعی ساخته شده توسط انسان (پلیمرها) 66 درصد متریال های طبیعی

10 درصد ترکیبات چسبناک و متصل کننده مواد و 90 درصد متریال های سنگی مانند گرانیت های خرد شده و اضافه ی مرمر و سنگ های طبیعی یا ضایعات صنعتی مانند سرامیک، سیلیکا، شیشه، آینه و... .

100 درصد طبيعی

تاريخچه کوتاه

این متریال توسط شرکت Dupont و به عنوان زیر مجموعه ی سنگ کورین عرضه شد و شرکت های دیگر بعد از منقضی شدن حق ثبت اختراع این شرکت توانستند این محصول را عرضه کنند.

این محصول اولین بار توسط یک شرکت ایتالیایی به نام Bretonstone در سال 1963 ارائه شد. متریال کوارتز Bretonstone تحت لیسانس 52 شرکت است که امکان استفاده از این این اختراع را دارند.

سنگ گرانیت اولین بار در هند، چین و برزیل دیده شده است و به کشورهایی مانند آمریکا برای ساخت فرستاده شده است. در ابتدا این محصول فقط در ساختمان ها استفاده می شد. اکنون این محصول در تمام خانه ها استفاده می شود.

معيار انتخاب 

این متریال در دهه 1980 به بالاترین درجه محبوبیت خودش رسید. به این خاطر که در آن موقع گزینه های کمی برای انتخاب وجود داشت. این متریال هنوز هم شایسته انتخاب به عنوان بهترین متریال که هم قیمت خوبی دارد و هم بسیار کاربردی است.

استفاده کنندگان این متریال در حال افزایش هستند و اکنون در بیشتر خانه ها استفاده می شود، بیشتر از همیشه.

 جدا از علاقه، وقتی صحبت از پر استفاده ترین متریال طراحی آشپزخانه به میان می آید ، سنگ گرانیت به عنوان متریالی ظریف و با کیفیت حرف اول را می زند.

ظاهر و احساس:

 ساليد سرفيس

 کوارتز

سنگ گرانيت 

شکل ظاهری  

 ظاهر این متریال کاملا مات است اما می توان روی آن پوشش براق هم زد ولی تولید کنندگان این نوع از متریال را توصیه نمی کنند چون خط و خش را نشان می دهد.

 درخشان، سه بعدی و عمیق. 
سطوح با این متریال می توانند صاف و صیقلی به نظر برسند. این متریال از اجزای زیادی تشکیل شده که با قرار گرفتن کنار هم ظاهری یکپارچه دارند.

 درخشان، محکم و بلورین. 
این متریال می تواند صاف و صیقلی به نظر برسد. ظاهر نامنظم و درعین حال جذابی دارد. در تضاد چشمگیری با صفحه کابینت کوارتز است.

 چطور احساس می شود

 ظاهری صاف و نرم دارد مانند لمس یک صابون. که این موضوع باعث نمایش دادن خط و خش می شود و در حال توسعه صفحه های مات این محصول هستند.

 صاف و صيقلی

صاف و صيقلی

نمايش درزها و  شکاف ها 

 حداقل نمایش درزها به این دلیل که این محصول اصولا به عنوان یک متریال ضخیم و بدون درز شناخته می شود.

 درزها نمایش داده می شود اگر چه یک نصاب خوب می تواند این درزها را پنهان کند.

 مانند صفحه کابینت کوارتز شود اگر چه یک نصاب خوب می توتاند این درزها را پنهان کند.

نصب و هزينه:

ساليد سرفيس  

 کوارتز 

گرانيت  

بايد محکم چسبانده شوند؟  

 خير 

 خير 

 بله، سطح گرانيت پر منفذ است و اگر خوب چسبانده نشود امکان نشت آب در آن وجود دارد

 نصب حرفه ای و توسط نصاب نياز است؟ 

 اکیدا توصیه می شود. از این سه متریال سالید سرفیس تنها متریالی است که اگر خودتان آن را نصب کنید، امکان شکاف صفحه کابینت وجود دارد. بهتر است این صفحه کابینت توسط نصاب متخصص نصب شود.

 بله 

 بله 

 ماندگاری

 امکان سوختن با حرارت و امکان خط و خش وجود دارد( البته با سمباده می توان آن ها را از بين برد)

 مقاوم است اما امکان خراش آن وجود دارد

 امکان ترک وجود دارد و اگر به خوبی چسبانده نشود امکان درز مايعات در آن وجود دارد

 قيمت 

 35 دلار و بيشتر  

 50 دلار و بيشتر 

 60 دلار و بيشتر 

اين صفحه کابينت را انتخاب کنيد اگر...

 ساليد سرفيس

کوارتز 

گرانيت  

 يک صفحه کابينت صاف و مسطح، ساده بدون درز می خواهيد که ظاهر يکپارچه ای داشته باشد و قيمت مناسبی هم داشته باشد

 يک صفحه کابينت شبيه به سنگ  با ظاهری يکپارچه می خواهيد که نگهداری آن بسيار آسان باشد

 يک صفحه کابينت سنگي که ظاهر طبيعی دارد و نياز به نگهداری خاصی ندارد

منبع: کابینت بانک 

جدیدترین مد سال 2018 در دکوراسیون آشپزخانه

جدیدترین و به روزترین مدهای سال 2018 در طراحی آشپزخانه، رنگ و مدل کابینت، متریال ها، صفحه کابینت ، و دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه از مهم ترین قسمت های خانه محسوب می شود؛ به خصوص در طراحی آشپزخانه های مدرن که اطراف آشپزخانه معمولا باز است و دیواری برای جدا کردن آشپزخانه از بقیه محوطه ی خانه وجود ندارد. در نتیجه دکوراسیون کل فضای خانه تحت تأثیر دکوراسیون آشپزخانه است و این موضوع مهمی است که چه رنگ ها، متریال ها و طراحی هایی را برای فضای آشپزخانه در نظر می گیرید چون بر ترکیب رنگی کل فضای خانه تأثیر خواهد گذاشت.

در این مقاله ما به روز ترین متریال ها و رنگ هایی که در دکوراسیون آشپزخانه در سال جاری در دنیا استفاده می شود را بررسی می کنیم تا شما بتوانید برای انتخاب دکوراسیون آشپزخانه تان بهتر تصمیم بگیرید.

رنگ هایی که در سال 2018-2019 استفاده می شود

شما هم می دانید که محدوده رنگی انتخابی ما، طراحی ظاهری و جو کل خانه را تعیین می کند و این موضوع در آشپزخانه هم مصداق دارد. رنگ هایی که  در سال 2018 -2019 در طراحی دکوراسیون استفاده خواهند شد، رنگ های طبیعی و خنثی (مثل: فیروزه ای، خاکستری، خاکی و... )، بلوطی، سبز آبی، زغالی  و سبز ملایم است. برای استفاده از ترکیب دو یا چند رنگ، نارنجی می توانید یکی از انتخاب های کلیدی باشد. در انتخاب رنگ های شاد و زنده، مانند آبی تیره یا روشن هم امکان انتخاب های متنوعی وجود دارد.

آشپزخانه های دو رنگ با رنگ های طبیعی و گرم، مثل خاکستری، مسی، طلایی، حنایی، زنجبیلی، انتخاب های پرطرفداری برای سال آینده هستن. بازتاب و تأثیر طبیعت در انتخاب رنگ ها در سال آینده تاثیر زیادی خواهد گذاشت. از رنگ های سفالی که از خاک الهام گرفته می شود تا طیف رنگی سبز که از دشت و صحرا الهام گرفته می شود را شامل می شوند.

اینطور که پیداست برای سومین سال، باز هم ترکیب رنگ های تیره در طراحی های مدرن دیده خواهد شد.

این تصویر نمونه ای از کابینت های دورنگ محسوب می شود. زرد زعفرانی که در جزیره آشپزخانه مشاهده می شود هم خوانی زیبایی با رنگ خاکستری ملایم  بتن که در کف آشپزخانه وجود دارد ایجاد کرده است.

همانطور که قبلا هم گفتیم آبی تیره یکی از پرطرفدارترین رنگ ها خواهد بود. در این تصویر می بینید که چقدر جالب، خانه ای با طراحی قدیمی، با ترکیب بندی درست رنگ در کابینت ها و وسایل آشپزخانه به یک خانه امروزی تبدیل شده است.

رنگ های تیره هنوز مد هستند

در آشپزخانه های برگزیده در سال گذشته، حداقل از یک رنگ تیره استفاده شده بود. اما ویژگی جدیدی که به طرح های قبلی اضافه می شود، تضاد بین رنگ های روشن و تیره است. رنگ های تیره به مقدار فراوان در کنار رنگ های روشن تر و ملایم تر استفاده می شوند. که این ترکیب، سطوح رنگی جذاب و جالبی را در دکوراسیون ایجاد می کند. در اینجا هاله ای رنگ خاکستری و رنگ زرشکی را می بینیم که به زیبایی در ترکیبی جالب در هم آمیخته شده اند که شامل نکات ریز طراحی است. این آشپزخانه تمام مزایای یک سبک زندگی مدرن با تکنولوژی پیشرفته یا سبک زندگی قدیمی را شامل می شود.

همانطور که گفتیم رنگ های طبیعی در سبک معاصر استفاده می شوند. الهام از رنگ های طبیعت یعنی استفاده از روکش های جذاب بلوط سفید براق یا بلوط براق برزیلی که در طراحی آشپزخانه، بسیار چشم گیر و مرکز توجه می شود و طراحی متفاوتی در آشپزخانه مدرن ایجاد می کند.

متریال های کابینت و روکش کابینت 2018

جدا از رنگ های مورد استفاده در 2018 ، وقتی می خواهیم در مورد طراحی آشپزخانه صحبت کنیم، گرایش هایی هم در متریال آشپزخانه وجود دارد که شامل متریال برای کابینت آشپزخانه و اجزای مختلف است. ترکیب رنگ های مختلف با متریال های با کیفیت: چوب، بتن، کورین، شیششه یا شیشه بازیافتی، سرامیک، سنگ یا فلز در رنگ های مختلف، یک گزینه عالی برای داشتن آشپزخانه ای با طراحی خاص و زیبا است. در سبک های مختلف از کلاسیک تا مدرن، از روستایی تا کاملا مدرن، طراحان با متریال های مختلف برای سطوح  کار می کنند. مات و براق، روشن و تیره و سفید ، هرکدام کارایی و ویژگی های خودشان را دارند.

تصویر پایین، مثالی عالی برای نشان دادن  " قدرت سادگی"  است. این آشپزخانه، اشکال مدرن و روشن ، رنگ ها و متریال ها را با یک طراحی شیک و کاربردی و جزئیات هنرمندانه در هم آمیخته است.

سبک صنعتی هنوز هم طرفدار دارد

شپزخانه ای که در تصویر بالا می بینید ترکیب ماهرانه ای از تضادهاست: ترکیب سطوح روشن چوبی احساس لطیفی در بیننده ایجاد می کند و با توجه به وجود رنگ های چوبی گرم، تضادی برای اضافه کردن اجزایی با رنگ خنک چوبی در فضا ایجاد می شود. تغییر یکپارچه از رنگ تیره صفحه کابینت (گرانیت، مرمری یا فلزی) به رنگ روشن در کابینت و اجزای دیگر، زیبایی اسرار آمیزی  را ایجاد می کند. هاله ای از رنگ سبز به ترکیب متریال های، بافت ها و رنگ های خاص و چشم نواز اضافه می شود.

سبک (TRANSITIONAL)سنتی، معاصر یا سبک روستایی، شهری

سبک transitional  سبک جالب و منعطفی است که امکان انتخاب طیف گسترده ای از بافت ها و متریال ها را به ما می دهد و شامل ترکیب متنوعی از اجزایی با طراحی معاصر و کلاسیک است.

تنوع عالی برای انتخاب از هر دو سبک سنتی و معاصر به طراحان آزادی زیادی برای انتخاب اجزایی از هر دو این سبک ها می دهد. می توانید در خانه کاملا مدرنتان آشپزخانه روستایی داشته باشید یا آشپزخانه کاملا مدرن با اجزای و متریال های طبیعی و سنتی داشته باشید. در گذشته این سبک طرفدار زیادی داشته و امیدواریم که در امسال هم همچنان طرفداران خودش را حفظ کند.

آشپزخانه ای که در تصویر بالایی می بینید را می توانیم "روستایی-شهری" بنامیم. نام مناسبی برای این طراحی هنرمندانه و جذاب. این تصویر مثالی برای زیبایی منحصر به فرد است. در اینجا ما اجزای طراحی معاصر و به روز (مانند چراغ ها و ترکیب متریال ها) و لوازم با تکنولوژی بالا را با هم داریم. همه ی اجزا با متریال های طبیعی مانند چوب و کاشی های سرامیک با هم ترکیب شده اند.

در تصویر بالا از متریال های تاثیر گذاری مانند: مس، چوب، مرمر و شیشه استفاده شده است. طراحان در این آشپزخانه جذابیت خانه های روستایی را با اجزای فوق العاده کارآمد دکوراسیون مدرن در هم آمیخته اند.

متریال ها و رنگ های صفحه کابینت  2018

وقتی صحبت از انتخاب رنگ و متریال برای صفحه کابینت آشپزخانه می شود، بهتر است که علاوه بر توجه به مدروز بودن آن ها به ماندگاری و طول عمر بالا، کارایی و ظاهر مناسب توجه شود.

 در اینجا چند نمونه از به روز ترین و رایج ترین متریال ها را برای سال آینده معرفی کرده ایم. ترکیب طرح هایی که پاسخگوی زیبایی و کارایی در یک زمان هستند.

صفحه روی کابینت کوراتز

کوراتز متریال جذابی شناخته می شود که هم تنوع رنگی خوبی دارد و هم طول عمر بالایی دارد. کوراتز رنگ های جذاب و تاثیرگذاری را در طیف رنگی سفید، مشکی یا خاکستری ارائه می دهد و انتخاب این صفحه کابینت برای آشپزخانه های مدرن، همواره در حال افزایش است.

صفحه روی کابینت گرانیت

گرانیت همچنان  به عنوان یک متریال پرطرفدار برای صفحه کابینت در اوج باقی می ماند. گرانیت همیشه به عنوان یکی از ماندگارترین متریال های موجود، مقاوم در مقابل ترک خوردن و خرد شدن شناخته می شود. می توانید به راحتی قابلمه داغ را روی آن قرار دهید، هرچیزی را روی آن برش بزنید و هرچیزی که روی آن ریخته شود به راحتی پاک می شود.

صفحه روی کابینت مرمر

همانطور که در پیش از این اشاره کردیم، مرمر با لوکس و شیک هم معنی است و این گزینه یک انتخاب کلاسیک برای هر آشپزخانه ی زیبایی شناخته می شود. مرمر یک متریال ماندگار و کاربردی است که زیبایی و رنگ های متنوعی دارد، این متریال به خوبی در مقابل دما و آسیب های فیزیکی مقاوم است. فقط باید در مورد لکه ها با احتیاط باشید.

صفحه کابینت فلزی

فلز یک انتخاب به روز و پرطرفدار مخصوصا برای طراحی های مدرن و شهری است. درخشش فلز برای هر انسانی غیرقابل مقاومت و وسوسه برانگیز است. جدیدترین تکنولوژی ها و اختراعات، طول عمر بالا و پایداری در مقابل زنگ زدگی را برای سطوح فلزی طراحی شده برای کابینت های آشپزخانه ارائه می دهند.

صفحه کابینت از چوب اصلاح شده

چوب برای تمام افرادی که به دنبال یک متریال طبیعی با ظاهر شیک هستند، یک متریال زیبا و شیک است. اخیرا، چوب اصلاح شده، یک گزینه پرطرفدار برای طراحی آشپزخانه محسوب می شود. این متریال پایدار و دوست دار طبیعت است. بنابراین چوبی که یک بار از آن استفاده شده و بار دیگر با اصلاح و بازسازی استفاده شده یک انتخاب آگاهانه است زیرا علاوه بر زیبایی و جذابیت همیشگی چوب، انتخاب آن به عنوان صفحه کابینت برخلاف سنگ های طبیعی ماننند مرمر و گرانیت با محیط زیست سازگارتر است ، پایداری بیشتری دارد چون چوب قابلیت اصلاح و استفاده مجدد را دارد.

آشپزخانه هایی با طراحی مدرن در سال 2018

اما به روز ترین طراحی و مبلمان آشپزخانه چه مواردی هستند؟ دو گرایش عمده در این زمینه وجود خواهد داشت که یکی از آن ها به سمت استفاده از اجزای دست ساز و سنتی، فضای طبیعی، استفاده از متریال های خام، طراحی ساده و به دور از تکلف گرایش دارد. بهترین مثال برای این نمونه، تصویر زیر می باشد.

دومین گرایش استفاده از روش های طراحی متضاد است. استفاده از نوآوری هایی با تکنولوژی  و متریال پیشرفته و استفاده از متریال درخشان برای سطوح با اشکال ساده است. رنگ های تیره و متضاد هم در این طراحی دیده می شود. تصویر زیر مثال خوبی برای این گرایش می باشد.

کابینت های فلزی

در سال 2017 minacciolo آشپزخانه ای به نام Mina را معرفی کرد.  یک طرح جدید، با روکشی که حالت زنگ زده و پوسیده دارد. این آشپزخانه ایتالیایی متریال غیرعادی و خاص دارد و جزیره این آشپزخانه کاربردی و چندمنظوره طراحی شده است. کاشی های این جزیره به عنوان یک طرح خلاقانه، هنری شناخته می شوند که به این آشپزخانه آهنی کمی رنگ بخشیده است. در امسال هم شاید شاهد چنین طرح های عجیب شگفت انگیزی از کابینت فلزی باشیم.

آشپزخانه های کوچک با فضای آشپزی بزرگ

با گذشت زمان در خانه های آپارتمانی و زندگی شهری، آشپزخانه های بزرگ یک ضرورت محسوب نمی شوند. افرادی که آشپزی را دوست دارند ولی خیلی کم آشپزی می کنند، ممکنه بخواهند آشپزخانه ای کوچک داشته باشند. در اینجا چند مثال از آشپزخانه های کوچک را برایتان آورده ایم.

منبع: کابینت بانک

فاکتورهای انتخاب صفحه کابينت و کفپوش

اعلام نتایج بررسی عوامل تاثیرگذار بر انتخاب جنس و رنگ صفحه کابینت و کفپوش در سنین مختلف در اینجا ما به بررسی آخرین تحقیقات انجام شده در زمینه فاکتورهای انتخاب متریال صفحه روی کابینت و کف پوش می پردازیم. از آنجایی که بسیاری علاقه مند هستند جنس صفحه کابینت و کفپوش آشپزخانه شان هماهنگ باشد، این دو را در  کنار یکدیگر آورده ایم.

فاکتورهای انتخاب صفحه کابینت

صفحه کابینت یکی از اصلی ترین اجزای زیبایی و نمای آشپزخانه است که باید در انتخاب آن علاوه بر زیبایی، کیفیت و استحکام هم مد نظر قرار داده شود. انتخاب متریال صفحه کابینت در کنار تمام فاکتورها، بسته به سن صاحب آشپزخانه تغییر می کند. در میان کسانی که آشپزخانه هایشان را بازسازی می کنند، دو نفر از هر 5 نفر سنگ گرانیت یا کوارتز مهندسی شده استفاده می کنند. در واقع طبق آمار گرانیت 41 درصد و کوارنز مهندسی شده 40 درصد مورد استفاده قرار می گیرند. مالکانی که سنشان کمتر از 55 سال است، بیشتر به کانترهای متفاوت مثل چوب، کورین یا بتن تمایل نشان داده اند.

صفحه کابینت مرمر 77 درصد بخاطر زیبایی و نمای شکیل و 53 درصد بخاطر دوام و استحکام بیشترین طرفدار را دارد.

کیفیت و نمای مرمر بسیار خاص است ولی گرانیت و کوارتز دارای استحکام بالاتری هستند و بیشتر به همین دلیل مورد استفاده قرار میگیرند. لمینت و چوب هم به عنوان صفحه روی کابینت استفاده می شوند ولی نه به دلیل زیبایی یا استحکام بالا بلکه بخاطر قیمت پایین تر مورد استفاده قرار می گیرند چون به صرفه تر هستند.

فاکتورهای انتخاب کفپوش

در میان کسانی که کف آشپزخانه هایشان را بازسازی می کنند، میزان استفاده از کف پوش چوبی، سرامیک، یا کاشی های پروسلین در کل 61 درصد است. این میزان در تمام سنین تقریبا یکسان است. برای افراد 25 تا 34 سال حدود 70 درصد و برای افراد بالای 55 سال حدود 57 درصد است.

برای انتخاب کفپوش هم درست مثل صفحه روی کابینت، فاکتور زیبایی و نمای با فراوانی 81 درصد اولین معیار و استحکام با 63 درصد دومین معیار انتخاب هستند و بعد از اینها قیمت با فراوانی 24 درصد معیار انتخاب قرار می گیرد. بر این اساس چوب طبیعی یا مهندسی شده بخاطر نما و زیبایی خاصش 90 درصد مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که میزان محبوبیت سرامیک و پروسلین 78 درصد است.

حین انتخاب متریال صفحه کابینت یا کفپوش، افرادی که کمتر از 35 سال سن دارند دو برابر افرادی که در سنین بالاتر قرار دارند، درگیر فاکتور قیمت هستند. در حالی که سنین بالاتر به کیفیت فیزیکی متریال مثل مقاومت در برابر گرما و راحتی توجه بیشتری دارند.

منبع: کابینت بانک

15 رنگ خیره کننده از صفحه کابینت کوارتز

رنگ های جالب و خیره کننده برای الهام گرفتن و انتخاب صفحه روی کابینت کوارتز در دکوراسیون آشپزخانه از رنگ مشکی گرفته تا انواع رنگ آبی، راه های مختلفی وجود داره که از این رنگ ها برای صفحه روی کابینت آشپزخانه تون استفاده کنید و اگر تصمیم گرفتید کوارتز رو به عنوان صفحه روی کابینت انتخاب کنید، اول باید انتخاب کنید چه صفحه ای از دیدگاه شما برای آشپزخانه تون مناسبه و شما گزینه های مختلفی رو برای انتخاب خواهید داشت.

چند رنگ خیره کننده از صفحه کابینت کوارتز

1- مرمر سفید

یکی از شیک ترین انتخاب هایی که می تونید داشته باشید، صفحه روی کابینت کوارتز سفید با طرح مرمر هستش، این رنگ، کاربردی و لطیف است چه بخواهید یه آشپزخانه مدرن با طراحی مینیمالیستی داشته باشید یا یه  آشپزخانه با سبک روستایی که سطوح و خطوط هموار کمتر در اون دیده میشه. این صفحه کابینت زیبایی سحرآمیزی به آشپزخانه شما میاره که هرکسی رو مجذوب خودش می کنه.

2- سفید مایل به خاکستری

صفحه روی کابینت با رنگ سفید مایل به خاکستری، انتخابی عالی برای دوست داران سبک سنتیه. این رنگ به خوبی با رنگ های مشکی و سفید هماهنگ میشه. این صفحه کابینت انتخاب مناسبی برای افرادیه که فکر می کنن استفاده از رنگ های خنثی اما کمی گرم تر، باید به صفحه روی کابینت یک ظاهر جدید ببخشه مناسبه. استفاده بیشتر از جزئیات تیره رنگ، تضاد جذابی ایجاد می کنه، مثل تصویری که برای مثال آوردیم.

3- ترکیب مه مانند

به این ترکیب خاکستری مه مانند نگاه کنین... به زیبایی در هم آمیخته شده. در اینجا انگار طرح ها از ترکیب حس لطیف زنانگی وعناصر طراحی معاصر در هم آمیخته شدن، این ترکیب رنگ رو هم می تونیم جز دسته رنگ های خنثی برای انتخاب بدونیم. این طرح برای کابردهای مختلفی در طراحی داخلی استفاده میشه. ترکیب مه مانند روی صفحات کابینت حس ظریف و لطیفی در کل فضای آشپزخانه ایجاد می کنه.

4- رنگ شُتُری

دنبال یه صفحه کابینت کوارتز می گردید که کاملا تک رنگ باشه؟ رنگ شُتُری انتخابی عالی برای طراحی مینیمالی است اما با ویژگی و ظاهر کمی سنتی تر.

5- مشکی

مشکی به خاطر کاربرد گسترده اش، یکی از پرطرفدارترین انتخاب ها برای صفحه روی کابینت هست اما می تونه با ترکیب رنگی شیک تر و خاص تر هماهنگ بشه. مثلا می تونه در تضاد با رنگ های روشن، استفاده بشه و فضای آشپزخانه رو روشن تر نشون بده.

6- صفحه کابینت با طرح دایره ای

با انتخاب یه صفحه کابینت کوارتز، با طرح های دایره ای روی اون، حس هنری به آشپزخانه اضافه می کنید. در این طرح شما تن های رنگی مختلف رو با ترکیبی از رنگ های خنثی خواهید داشت که به خوبی با رنگ ها واجزای مختلف طراحی داخلی هماهنگ میشن.

7- رنگ کرم سنتی

 رنگ کرم به خوبی در اکثر خانه های سنتی با اجزای دیگه هماهنگ میشه. با کابینت های روشن یا تیره و کابینت های رنگ چوب هماهنگ میشه و حتی با تن های رنگی مثل قرمز یا فیروزه ای هم هماهنگ میشه.

8- آلبالویی

 آدم با دیدن این صفحه کابینت آلبالویی هیجان زده میشه. تند و در عین حال شاد به نظر می رسه، خیلی مدرن و خاص هستش. طرحی که با الهام از سبک های گذشته، حس مدرن بودن رو هم منتقل می کنه. این صفحه روی کابینت می تونه به عنوان یه نقطه شگفت انگیز در آشپزخانه شما در نظر گرفته بشه. استفاده از رنگ ها حس شگفت انگیزی ایجاد می کنه که هرکسی اون رو می پسنده.

9- ترکیبی

در اینجا یه صفحه روی کابینت کوارتز با بافتی آمیخته در هم داریم. که یک سطح جالب توجه و هنری ایجاد کرده است. بافت هایی که در این صفحه کابینت وجود داره اون رو صنعتی و با اُبهت به نظر میاره.

10- سفید و مشکی

 البته که سفید و مشکی یک طرح قابل قبول در هرچیزی و همینطور صفحه روی کابینت محسوب میشه. به خاطر ظاهر جلانخورده و طبیعی که داره برای سبک روستایی می تونه استفاده بشه اما می تونه یه نقطه چشمگیره و خیره کننده در یک آشپزخانه مینیمالیستی هم محسوب بشه و یه گزینه برای ترکیب رنگ های خنثی باشه چون می تونه به راحتی، همزمان چند رنگ رو انعکاس بده.

11- رنگ نعنایی

انتخاب رنگ سبز نعنایی برای صفحه روی کابینت می تونه جالب باشه. این رنگ در یک آشپزخانه سبک معاصر یا آشپزخانه کاتیج می تونه استفاده بشه.

12- بنفش

 اگر محل مناسب رو انتخاب کردید، می تونید رنگ های صفحه کابینت کوارتز رو سفارشی کنید به این طراحی زیبا نگاه کنید... می تونید با استفاده از رنگ بنفش، حس لطیف و اسرار آمیز بیشتری در فضای آشپزخانه تون منعکس کنید. این رنگ توی آشپزخانه شما خیلی چشم گیره.

13- خاکستری

خاکستری ملایم یک انتخاب ظریف تر و لطیف تر برای صفحه روی کابینت محسوب میشه. این رنگ با تمام تن های رنگی و انواع طراحی ها به خوبی هماهنگ میشه و حس لطیفی در بیننده ایجاد می کنه.

14- صورتی تند

شاید کمتر کسی بدونه اما صورتی هم می تونه یه رنگ ماندگار برای صفحه کابینت کوارتز باشه. انتخابی که همه ی مهمان ها رو شگفت زده می کنه.

15- سفید

سفید هم رنگ خوبیه برای اینکه بهش فکر کنید. اگر می خواهید یه آشپزخانه ساده و مرتب داشته باشید می تونید از رنگ سفید صفحه روی کابینت کوارتز استفاده کنید.

منبع: کابینت بانک

انتخاب متریال مناسب برای صفحه کابینت آشپزخانه

جدای از انتخاب صحیح جنس، رنگ و اندازه کابینت، انتخاب کانتر (صفحه روی کابینت) نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب کانتر کابینت‌ها به‌خصوص کابینت‌های زمینی یکی از مهم‌ترین گزینش‌ها بوده و نیازمند شناخت کافی از جنس، کیفیت و قیمت این عناصر است.

انواع متریال های صفحه کابینت

سنگ مرمر

صفحه کابینت سنگ مرمر

به گزارش اقتصادنیوز، این سنگ زیبا و طبیعی علیرغم داشتن ظاهری برازنده در برابر ضربه‌ها و خراش‌های چاقو و ساطور آشپزخانه بسیار ضعیف است؛ اما با وجود این،‌ این سنگ جزء محبوب‌ترین انتخاب‌ها برای آشپزخانه است. سطح سفید و صیقلی آن باعث احساس طراوت و پاکی آشپزخانه می‌شود. مرمرها سنگ‌های خنگی هستند که در برابر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت بالایی ندارند.

شاید دقت کرده باشید با ریختن عمدی یا غیرعمدی آب‌لیمو روی مرمر اطراف آن سفیدک می‌زند. اگر خواستار آشپزخانه کلاسیک و ساده هستید این سنگ را فراموش نکنید. توجه داشته باشید مرمر برخلاف سنگ مرمریت نور را از خود عبور می‌دهد.

کورین

صفحه کابینت کورین

سطوح یکپارچه کورین، پوشش‌های اکرولیک هستند که دامنه وسیعی از ویژگی‌ها را شامل می‌شوند. مهم‌ترین آنها دامنه بسیار وسیعی از رنگ‌های گوناگون است که شامل بیش از ۷۰ نوع رنگ برای پوشش هر نوع سطح داخلی است. مزایای سنگ کورین شامل یکپارچگی و بدون درز بودن (گردوخاک را به خود جذب نمی‌کند)، ضد لک، ضد آب، ضدزنگ و ضد جرم و داشتن صفحات آنتی باکتریال کورین (مایعات درون آن نفوذ نمی‌کند)، قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی و مقاوم در برابر اسیدهای آزمایشگاهی است.

از معایب کورین می‌توان به عدم مقاومت بالا در حرارت و فشار فوق‌العاده زیاد و در مقایسه با سنگ مصنوعی و امکان خش خوردن اشاره کرد.

سرامیک

صفحه کابینت سرامیک

این محصول در برابر گرما بسیار مقاوم بوده و به‌راحتی لک نمی‌شود و البته تعویض آن بسیار ساده است.البته این کالا معایبی نیز دارد، مثلاً شست‌وشوی زیاد آنها ممکن است ایجاد خش کند. کدر شدن سریع سرامیک‌ها هم می‌تواند دلیل اصلی کنار گذاشتن آنها باشد. بااین‌حال هنوز خیلی‌ها ترجیح می‌دهند فضای آشپزخانه‌شان را شبیه مطبخ‌های قدیمی درآورند؛ به‌خصوص اگر آشپزخانه‌ای کوچک و دنج داشته باشند. البته سرامیک‌ها نسبت به محصولات دیگر ارزان‌تر هستند.

سنگ گرانیت

صفحه کابینت گرانیت

به گزارش اقتصادنیوز، درست است که این روزها سنگ‌های صاف و براق کوارتز نگاه‌ها را به سمت خودشان خیره کرده‌اند اما هنوز گرانیت‌ها در آشپزخانه حرف اول و آخر را می‌زنند. مهم‌ترین دلیل انتخاب سنگ‌های گرانیتی در آشپزخانه‌ها نمای طبیعی آن‌هاست. برای اینکه گرانیت برخلاف کوارتز سنگی طبیعی است و نمایی که در محیط هم ایجاد می‌کند ساختگی و مصنوعی نیست.

تنوع رنگ و طرح در گرانیت‌ها بیشتر است. این نوع سنگ‌های مصنوعی گاهی هم قیمت سنگ‌های طبیعی بوده و مانند آن‌ها مقاوم در برابر حرارت، ضد خش، ضد قارچ و ضد کپک هستند؛ فقط در مقایسه با کوارتزها به توجه بیشتری نیاز دارند. مسئله دیگرشان هم این است که این سنگ‌ها باید با تمیزکننده مخصوص گرانیت تمیز شوند چراکه در انواع ارزان‌تر ممکن است تخلخل‌ها باعث جذب مایعات و ایجاد لکه شود؛ به‌خصوص اگر روی آن‌ها روغن یا سرکه بریزد. برای همین تمیز کردن سطوح گرانیتی هرسال لازم است درحالی‌که کوارتزها این مشکل را ندارند.

چوب

صفحه کابینت چوبی

چوب‌های درخت بلوط و گردو، راش و بلوط مناسب روکش‌های کابینت هستند. این کانترها پایدار و مقاوم بوده و خاصیت ضد باکتریایی دارند؛ همین‌طور بادوام هستند و منسجم و البته بسیار مقرون‌به‌صرفه. فقط شاید لازم باشد هرازگاهی آنها را سمباده بزنید. تمیز کردنشان هم ساده است؛ با یکپارچه و مقداری کف، سریع تمیز و براق می‌شوند. البته انتخاب چوب برای روکش کابینت نیازمند نگهداری و مواظبت بیشتر از سنگ است. توجه داشته باشید این انتخاب نسبت به گزینه‌های دیگر گران‌تر است.

سنگ کوارتز

صفحه روی کابینت کوارتز

صفحه روی کابینت کوارتز

به گزارش اقتصادنیوز، این روزها این نوع کانترها طرفداران زیادی پیداکرده است؛ کانترهایی از جنس سنگ‌های مصنوعی کوارتز که بین مردم به‌اشتباه به کورین معروف شده‌اند. (در حقیقت تفاوت بالایی با کورین دارند) کوارتزها دارای مقاومت و ماندگاری طولانی‌مدت هستند و از سنگ‌های گرانیت هم ماندگاری بیشتری دارند.

کوارتزها قطعات سنگی درشتی هستند که رگه‌هایی هم در آنها دیده می‌شود. مزیت آنها این است که صاف، یکدست و براق‌اند. نگهداری از این سنگ‌های ضدلک، ضد خش و آنتی‌باکتریال در مقایسه با باقی سنگ‌های مصنوعی و طبیعی راحت‌تر است، برای اینکه نیازی به هیچ ماده شوینده‌ای ندارد و فقط کافی است باکمی آب و صابون سطح آنها را تمیز کرد. همین ویژگی مهم است که کوارتزها را باوجود قیمت بالایشان نزد برخی محبوب کرده است.

کامپوزیت‌های چوب

صفحه روی کابینت ام دی اف

صفحه کابینت پلی وود

صفحه کابینت پلی وود

صفحه کابینت پلی وود

اگر می‌خواهید کانتری ارزان اما تمیز و پردوام داشته باشید کامپوزیت‌های چوبی بهترین گزینه برای این کار است. این گروه شامل ام دی اف، اچ‌دی اف، نئونان و پلی‌وود است. ام‌دی‌اف یا همان فیبر با تراکم متوسط، محصول کامپوزیت چوب است. این محصول از الیاف و ضایعات چوب ساخته‌شده است که به رزین آغشته و تحت تأثیر گرما و فشار به هم چسبیده می‌شود. این محصول قابل روکش شدن است که به زیبایی و دوام آن بخصوص در محیط‌هایی مانند آشپزخانه می‌افزاید. این کالا معایب چوب را ندارد، پیچ‌وتاب برنمی‌دارد، به هم فشرده، صاف، سفت و بدون گره است و به‌راحتی خم نمی‌شود.

اچ‌ دی اف

HDF تخته فیبر با دانسته بالا است که از الیاف چوب یا گیاهان دیگر ساخته‌شده و تمام خصوصیت ام‌دی‌اف رادار است که با اضافه کردن اوره فرمالدئید یا دیگر رزین‌های مصنوعی با حرارت مناسب و تحت‌فشار تولید می‌شود. این محصول در نمای خارجی و داخلی ساختمان‌ها (دکوراسیون منزل واداری، مبلمان و کف‌پوش‌ها)، تزئینات داخلی اتومبیل و صنایع الکترونیک کاربرد دارد.

نئوپان

به گزارش اقتصادنیوز، نئوپان یا تخته خرده چوب، صفحه‌ای مسطح است که از مخلوط خرده چوب و رزین تحت‌فشار بالا و حرارت به دست می‌آید. هرچند این محصول از چوب‌های معمولی متراکم‌تر است، اما سبک‌ترین و ضعیف‌ترین نوع تخته فشرده به شمار می‌رود. این کالا با داشتن روکش قابلیت روکش برای کابینت را دارد.

پلی‌وود

WPC محصولی است که شامل چوب و ترمو پلاستیک‌ها می‌شود که اصطلاحاً معروف به پلی‌وود است. از این ترکیب محصولات بسیار متنوع و متفاوتی جهت مصرف در صنایع مختلف به دست می‌آید. یکی از مصارف آن در کابینت و پیشخوان آشپزخانه است. پلی‌وودها دارای استحکام و دوام خوبی هستند. این کانترها بسیار ارزان‌تر از موارد بالا است.

منبع: دنیای اقتصاد

مقاوم ترین صفحات روی کابینت

در کابینت آشپزخانه ، صفحه ی کابینت دارای بیشترین سطح تماس با آب می باشد ، و به همین خاطر تمام اجزای تشکیل دهنده صفحه ی کابینت باید دارای مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت باشد. روکش‌های اچ پی ال دارای مقاومت بالایی در برابر آب و خراشیدگی به وسیله اشیاء نوک ‌تیز می باشند ، و برای صفحه ی کابینت مناسب می باشند.  و به همین جهت صفحات نئوپانی که دارای مقاومت بسیار کمی در مقابل آب ، رطوبت و خراشیدگی می باشند پیشنهاد نمی‌ گردد.

چند نمونه از مقاوم ترین صفحات کابینت آشپزخانه

MDF  با روکش  HPL

ام دی اف با روکش hpl

mdf با روکش hpl

درباره صفحات از جنس MDF با روکش ملامینه هم باید به این مورد توجه داشت که این صفحات به دلیل روکش ملامینه قابلیت خش پذیری دارند و برای صفحه ی کابینت چندان مناسب نمی باشد. پس بهترین پیشنهادی که برای انتخاب صفحه ی کابینت می توان داد همان صفحات ۳۲ میلیمتر MDF با روکش HPL می باشد که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ مقاومت در برابر آب و خراشیده شدن به وسیله اشیاء نوک ‌تیز قابل اطمینان می باشند. البته باید در هنگام نصب هم توجه داشته باشید که اجازه نفوذ مایعات را به آن ندهید.

پلی وود

صفحه روی کابینت پلی وود

صفحه کابینت پلی وود

پلی وود که از جنس چوب و پلاستیک ساخته شده می باشد و برخلاف صفحه ی کابینت ، دوبل نمی باشد و به صورت یک لایه در ضخامت‌های ۳۲ ـ ۴۵ میلیمتر برای صفحات کابینت ساخته می شود و از این لحاظ ، نسبت به صفحه ی MDF با مشکل جدا شدن تدریجی دو لایه برخورد نخواهد نمود و در برابر رطوبت و آب نیز دارای مقاومت و طول عمر بیشتری می باشد.

پلی وود در حقیقت نوعی کامپوزیت چوبی، پلاستیکی است که از ترکیب چوب و ترموپلاستیکها تشکیل شده است. این مواد که شامل رزین هایی مانند اپوکسی ها و فنولیکسها می باشند، در حقیقت پلاستیکهایی با مشابهت زیاد به فراورده های صنعتی چوبی هستند.

خیلی از مردم استفاده از این صفحه را برای کابینت آشپزخانه را مناسب نمی دانند. توجه داشته باشید که پلی وود به دلیل دوام بالا و زیبایی ظاهری مزیت های زیادی دارد، از طرفی جایگزین کردن این متریال به جای چوب و سنگ مصنوعی، ایده آل و با صرفه است و در زیبایی طراحی کابینت آشپزخانه نیز موثر است.

از دیگر مشخصات این محصول می‌ توان به این موارد اشاره نموی : اول بدون درز بودن این محصول ، دوم نامحدود بودن در ابعاد تولیدی ، سوم قابلیت تعمیر مجدد صفحه ی کابینت ، چهارم مقاومت در برابر آتش و حریق ، پنجم مقاومت در برابر رطوبت و مواد شیمیایی و آلی ، ششم خاصیت آنتی ‌باکتریال این صفحه کابینت ، هفتم وزن سبک این صفحه کابینت می باشد ، هشتم ضد لک بودن و بهداشتی بودن این صفحه کابینت می باشد که با این ویژگی ها گویا محصولی عالی و مناسب برای صفحه کابینت آشپزخانه شما می باشد.

معایب استفاده از پلی وود

تغییر پذیری: تنها عیب این متریال سازگارنبودن آن است. ممکن است اگر پلی وود سوراخ یا شکافی داشته باشد با چیز دیگری ترکیب شود، از این رو در هنگام نصب مشکل ایجاد می شود.

صفحه روی کابینت پلی وود، ضد آب بوده و تمیز کردن و نصب آن آسان است. این صفحه ها ارزان و محکم هستند و در برابر آب و رطوبت مقاومت بالایی دارند. اما این صفحات در برابر گرما مقاوم نیستند و ممکن است تاب بردارند.

کورین

صفحه روی کابینت کورین

صفحه روی کابینت کورین

سطوح یکپارچه کورین ، پوشش‌های اکرلیک هستند که دامنه وسیعی از ویژگی‌ها را شامل می‌شوند. مهمترین آنها دامنه بسیار وسیعی از رنگ‌های گوناگون است که شامل بیش از ۷۰ نوع رنگ برای پوشش هر نوع سطح داخلی می‌باشد.در بازار ایران کورین ایرانی و کورین خارجی( کورین سامسونگ ...)موجود می باشد. و هم چنین  صفحات سطوح ی یکپارچه کورین در ضخامت‌های 6 و 12 میلیمتری و در سایزهای ۳۶۸mm×۷۶۰mm و همچنین ۲۵۸mm×۷۶۰mm موجود می‌باشند.

مزایای کورین (مزایا ی سنگ کورین)

 • یکپارچگی و بدون درز بودن گرد و خاک را به خود جذب نمی کند.
 • مقاوت در برابر ضربه و حرارت بالا
 • ضد لک-ضد آب -ضد زنگ و ضد جرم وصفحات آنتی باکتریال کورین  و مایعات درون آن نفوذ نمی کند.
 • قابلیت ترمیم و تعمیر دائمی
 • مقاوم در برابر اسیدهای آزمایشگاهی
 • قابلیت طراحی و فرم پذیزی کورین
 • قابلیت بریده شدن.خم دادن.سوراخ کاری و ...

در کنار تنوع بی‌نظیردرفرم پذیری سینک‌های کورین، به طراح کورین این امکان را می‌دهد که به خیالی آسوده به طراحی فرم‌ها و رنگ‌ها بپردازد

صفحات اکرلیک کورین 100 % صیقلی (بدون هیچ‌گونه منفذ سطحی) امکان جایگزین شدن باکتری‌ها را به صفر رسانده و محصولی کاملاً بهداشتی را به شما عرضه می‌دارد.

موارد استفاده از کورین

کورین در صنایع غذایی و امور بهداشتی و بیمارستانی وصندلی کورین و کورین میز وکورین روشویی و...هستند.

انواع کابینت کورین  آشپزخانه و کورین وان حمام وصفحات یکپارچه کورین و کانترکورین ،کورین روشویی ،کورین آشپز خانه ،کورین های اداری و کورین دکوراسیون منازل ،کورین فروشگاه ها ،کورین داروخانه ها واجرای صفحات یکپارچه کورین درکف ها،طراحی کورین در مکان های ورزشی،طرح واجرای کورین درآزمایشگاه ها ساختمان های اداری و تجاری به کار می روند.

معایب کورین

به حرارت بسیار زیاد حساس هستند. مثلا" کارخانه ذوب فلزات.

تحمل فشار بیش از اندازه را نداشته و باعث شکستگی این صفحات می شود.

درمقایسه باسنگ مصنوعی کوارتز100%ضد خش نیست.

کوراتز

صفحه کابینت کوراتز

صفحه روی کابینت کوارتز

به دلیل وجود 93% کوارتز در سنگهای مهندسی و البته سختی بسیار بالای کوارتز، سنگهای مهندسی از سختی بسیار بالایی برخوردار هستند. مقاومت این سنگها در برابر لکه های چای، قهوه، نوشیدنی ها، روغن زیتون و سرکه نزدیک به 100% می باشد.

سیلیس به صورت پودر میکرونیزه دانه بندی های ریز و نوعی رزین مخصوص طی فرآیند تولید تبدیل به سنگی یکپارچه می گردد. بدین ترتیب با بهره گیری از تکنولوژی پیشرفته  , خواص سیلیس به محصول منتقل شده و موجب می گردد این سنگ در برابر خراش سائیدگی و ضربه مقاومت بالایی داشته.از دیگر مشخصه های سنگ مهندسی می توان به وزن کم و مقاومت بالای آن اشاره نمود. در صورت استفاده از ذرات شیشه ,  آئینه ,  سنگ های زینتی و صدف در سنگ های مهندسی می توان زیبایی و جذابیت خاصی به آنها داد و به سادگی در مکان های مختلف با طراحی های خاص از این نوع محصول استفاده نمود.

کانترتاپ آشپزخانه یاجا ومکانی که نیاز به مقاومت برابر خراش داشته باشند. در طراحی یک آشپزخانه مدرن بایستی  مد نظر قرار گیرد. می توانید از چاقو جهت برش بر روی این سطوح استفاده نمائید.

کوارتز  محصولی تمام سفارشی است که بنابر علایق , نحوه طراحی و نوع کاربری که شما از محصول انتظار دارید توسط پیشرفته ترین خطوط مکانیزه تولید می گردد.

کاربرد صفحات کوارتز

صفحات کابینت آشپزخانه، کوارتزمبلمان اداری ،کوارتزسرویس بهداشتی و حمام کوارتزروشویی هتل ها، کوارتزمیزهای آزمایشگاهی ،مراکز تجاری پر تردد، کلیه محیط هایی که اهمیت عدم وجود میکروب احساس می گردد. چون هتل ها , سالن های غذاخوری , آشپزخانه ها , سرویس های بهداشتی و توصیه می شود.

ویژگی های صفحات کوارتز

 • تنوع رنگ و زیبایی ظاهری
 • ثبات رنگ
 • دوام بسیار بالا
 • مقاوم در برابر ترک خوردگی و شکستن
 • مقاوم در برابر نفوذ لکه ، باکتری(این سطوح نفوذ ناپذیر بوده و فاقد هر گونه خلل و فرج جهت ورود و رشد باکتری می باشند) ، قارچ و رطوبت
 • ضد خط و خش
 • عمر مفید طولانی بدون نیاز به پولیش مجدد
 • عدم جرم گیری و نظافت آسان
 • تنوع رنگ و زیبایی ظاهری
 • مقاومت در برابر آتش سوزی

منبع: کابینت بانک

آشنایی با مدل های شیک سنگ کابینت آشپزخانه ساخته شده از بتن

صفحه روی کابینت بتنی به آشپزخانه ها راه پیدا کرده است

سنگ کابینت آشپزخانه بتنی نسبت به سنگ گرانیک که پراستفاده ترین سنگ در قسمت کابینت ها و میز اپن آشپزخانه است برترهای بسیار زیادی دارد. شاید تا به حال مشاهده نکرده باشید که از بتن در آشپزخانه استفاده شود اما این ماده برتری های زیادی نه تنها بر سنگ گرانیت بلکه بر سنگ های گران قیمت دیگر مانند مرمر دارد. سنگ های بتنی می توانند به تمامی رنگ ها در بیایند حتی می شود از رنگ های کاملا متفاوت در کنار یکدیگر استفاده کرد و جلوه ای صیقلی و براق به آنها داد.  بتن به تمامی سایزهای ممکن تقسیم می شود از اندازه های خیلی کوچک تا خیلی بزرگ و به صورت یک تکه نیز در بازار موجود است. مطمئنا استفاده از چنین سنگ هایی در کابینت آشپزخانه، تحسین دیگران را نیز در بر خواهد داشت و چشم های متعجب از این زیبایی را به سمت خود جذب خواهد کرد.

بتن حتی می تواند شکاف ها و رگه های بسیار زیبایی که در سنگ های طبیعی و گران قیت وجود دارد در خود داشته باشد. مدل هایی وجود که این رگه ها را بصورت پنهان در خود دارند اما با گذر زمان این رگه به صورت کاملا طبیعی در داخل بتن رشد می کنند و زیبایی خود را نمایان می کنند. البته بتن ها در برابر آب نفوذ پذیر هستند و به همین دلیل باید برای اینکار در برابر آب مقاوم سازی شوند (بتن معمولی آب و لکه ها را به خود جذب می کند). به غیر از این کار، بتن ها هزینه نگهداری بسیار کمتری نسبت به دیگر سنگ های کابینت دارند. همانطور که در عکس های زیر مشاهده می کنید برای یک دستی بیشتر حتی خود سینک دستشویی نیز در سنگ بتنی آشپزخانه ساخته شده و نمای بسیار جالب و هماهنگ در دکوراسیون آشپزخانه بوجود آورده است. در بعضی از مدل ها نیز بتن با مواد دیگر از قبیل شیشه و چوب ترکیب شده تا نمایی بسیار شبیه به یک سنگ طبیعی و صیقلی گران قیمت پیدا کند.

نکته حائز اهمیت درباره بتن سردی آن است. شاید تصور کنید  استفاده از بتن در دکوراسیون آشپزخانه حس سردی را القا کند. اشتباه نمی کنید. اما این دلیل خوبی برای حذف گزینه صفحه کابینت بتنی نیست. شما می توانید برای خنثی کردن حس سردی بتن آن را به همراه چوب طبیعی در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. چوب به طور طبیعی حسی گرم ایجاد می کند. استفاده از چوب و بتن در کنار هم زیبایی خاص خود را دارد و حس سردی بتن را نیز خنثی می کند.

در ادامه تصاویری از صفحه روی کابینت بتنی را ببینید:

صفحه کابینت بتنی این قابلیت را دارد که سینک بتنی بدون درز و یک تکه داشته باشد.

سنگ کابینت بتن با سینک یک تکه که طرحی خاص دارد.

برای از بین بردن حس سردی صفحه کابینت بتنی آن را به صورت ترکیبی با چوب کار کنید.

سنگ های بتنی می توانند به تمامی رنگ ها در بیایند حتی می شود از رنگ های کاملا متفاوت در کنار یکدیگر استفاده کرد و جلوه ای صیقلی و براق به آنها داد.

بتن حتی می تواند شکاف ها و رگه های بسیار زیبایی که در سنگ های طبیعی و گران قیت وجود دارد در خود داشته باشد.

منبع: اتاق

مدل های جدید صفحه های کوارتزی بهمراه قیمت سنگ کوارتز کابینت

آشنایی با صفحه کابینت کوارتز

امروزه استفاده از سنگ مصنوعی روی کابینت آشپزخانه مانند کوارتز به مقدار بسیار زیادی افزایش یافته است به همین خاطر قیمت سنگ کوارتز کابینت شاید سوالی باشد که خیلی ها بدنبال آن هستند. معمولا سنگی که برای کابینت  انتخاب می شود از بین مدل های مرمری یا گرانیتی است و کمتر خانه داری سراغ مدل های جدیدتری مانند کوارتز می رود. این عامل شاید بخاطر ناآشنایی خانه دارها با سنگ کوارتز بعنوان یک سنگ مصنوعی اما با ظاهری بسیار شبیه به سنگ های طبیعی بوده باشد که خوب در این قسمت مناسب دیدم به طور کامل به معرفی این مدل پرداخته و همراه با اعلام قیمت برای ضخامت های مختلف و همینطور عکس های جدید نشان بدهم که کارایی و زیبایی این سنگ ها چقدر خوب و مفید است.

لازم است نکته ای را در ابتدا عرض کنم، کوارتز یکی از کانی های کمیاب کره زمین است و به همین خاطر مدل هایی که به دکوراسیون داخلی خانه راه می یابند صد در صد طبیعی نبوده و روی آنها برخی کارهای مهندسی شده صورت می گیرد. کوارتز به صورت ترکیبی در داخل سنگ های دیگر قرار دارد مثلا اگر یک سنگ گرانیتی را بشکنید داخلش کانی های براقی می بینید که یکی از این کانی های براق کوارتز است. با ترکیب کانی های کوارتزی طبیعی و سایر مواد سنگ کوارتز شکل می گیرد. در حقیقت قیمت سنگ کوارتز کابینت نیز به میزان دانه های براق کوارتز بستگی دارد. هر چه دانه ها بیشتر باشد قیمت نیز بیشتر خواهد شد.

یک صفحه کابینت کوارتزی به این معنا نیست که صد در صد از کوارتز تشکیل شده باشد. همانطور که در بالا گفتم این کانی با مواد معدنی دیگر ترکیب شده و سنگ های کوارتزی را شکل می دهند. به بیان دقیق تر، سنگ های کوارتزی از ۹۰ درصد کوارتز و ۸ تا ۱۰ ذرصد رزین، پلیمر و رنگدانه تشکیل شده اند. ابتدا کوارتز با رزین ترکیب شده و زیر فشار و حرارت بالا قرار می گیرد تا شکلی شبیه به سنگ های طبیعی و لوکس پیدا کند. این که چه مقدار کوارتز داخل ترکیب قرار گرفته شکل ظاهری و کیفیت آنرا تعیین می کند.

همانطور که در بالا گفتم این کانی با مواد معدنی دیگر ترکیب شده و سنگ های کوارتزی را شکل می دهند.

چرا سنگ کوارتزی برای صفحه کابینت مناسب است؟

سنگ مصنوعی روی کابینت از جنس کوارتز مزایای بسیاری دارد. کوارتز یکی از سخت ترین کانی های موجود در طبیعت است، مانند الماس. همچنین بخاطر اینکه دانه های کوارتز بوسیله مایع رزینی به یکدیگر می چسبند هیچ خلل و فرجی در آنها وجود ندارد بنابراین در برابر آب و نفوذ باکتری و میکروب کاملا مقاوم هستند. سنگ های کوارتزی برخلاف سنگ های گرانیتی و مرمری نیاز بسیار کمتری به مراقبت، نگهداری و تعمیرات دارند. و در نهایت تنوع بالای رنگ های روکابینتی کوارتزی است که بازهم برخلاف سنگ هایی مانند گرانیت و مرمر، تقریبا تمام رنگ ها را در خود داشته و فقط منحصر به یک رنگ نیستند.

چرا سنگ کوارتزی برای صفحه کابینت مناسب است؟

سنگ های کوارتزی برخلاف سنگ های گرانیتی و مرمری نیاز بسیار کمتری به مراقبت، نگهداری و تعمیرات دارند.

از معایب صفحه کابینت کوارتز غافل نشوید

اما با تمام این مزایا، روکابینتی های کوارتزی هم معایبی دارند. در بالا گفتم که کوارتز سنگی محکم است اما در اثر برخورد ضربه های بسیار محکم تخریب می شود و اگر تخریب شوند دیگر قابل تعمیر نیستند. مورد بعدی رنگ آنهاست. روکابینتی های کوارتزی در برابر ماندگاری لکه های چای و قهوه مقاوم هستند اما متاسفانه در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش مقاومت کمی دارند. بنابراین اگر آشپزخانه تان پنجره های بزرگی دارد طوریکه نور خورشید مستقیما به کانتر کوارتزی برخورد می کند، به مرور زمان رنگ و شفافیت اولیه خود را از دست می دهند.

عیب بعدی روکابینتی کوارتزی حساسیت زیاد آنها نسبت به حرارت و دمای زیاد است. مثلا اگر ماهی تابه ای داغ را از روی گاز برداشته و مستفیما روی کانتر کوارتزی بگذارید، ممکن است باعث ترک خوردگی کانتر کوارتزی خود شوید. کوارتز در دمای بالای ۱۵۰ ذرجه سانتی گراد ذوب می شود بنابراین قرار دادن هر وسیله داغ روی کابینت باعث بهم خوردن شکل و صاقی کانتر می شود. البته راه حل این مشکل بسیار ساده است. با قرار دادن زیر دیگی های حصیری و پلاستیکی به خوبی می توانید از کانتر خود در برابر گرما و حرارت مراقبت کنید.

برای تمیز کردن کانتر نیز باید از مواد پاک کننده غیر اسیدی استفاده کنید زیرا کوارتز به اسید حساس است و حتی مواد غذایی اسیدی مانند لیمو و گوجه نیز می تواند سطح آنرا خراب کند.

از معایب صفحه کابینت کوارتز غافل نشوید

صفحه کابینت کوارتز تنوع رنگ بالایی دارد.

قیمت صفحه کابینت کوارتز

در نهایت می رسیم به مبحث قیمت. قیمت سنگ کوارتز کابینت مانند مدل های سنگ طبیعی بسیار بالا است. قیمت ها به درجه کیفیت، تعداد برش های لازم (مثلا برای قرار دادن سینک)، رنگ و تراکم دانه های کوارتزی که انتخاب می کنید بستگی دارد. هر چه کیفیت و تعداد برش های که لازم دارید بیشتر باشد، قیمت تمام شده نیز بالاتر خواهد رفت. اما به طور معمول برای هر متر مربع سنگ کوارتز با ضخامت ۱۶ میلی متر و تراکم متوسط دانه های کوارتز باید بین ۶۰۰ هزار تومان تا ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، و برای ضخامت ۲۵ میلی متر و تراکم بالا، هزینه ای بین ۸۰۰ هزار تا ۲ میلیون تومان پرداخت کنید. برای نصب آنها نیز به زمانی حدودا دو هفته ای نیاز است زیرا کوارتز از گرانیت سنگین تر بوده و باید با احتیاط و ساپورت بیشتری نصب شود.

 برای نصب صفحه کابینت کوارتز نیز به زمانی حدودا دو هفته ای نیاز است زیرا کوارتز از گرانیت سنگین تر بوده و باید با احتیاط و ساپورت بیشتری نصب شود.

منبع: اتاق

انواع صفحه کابینت کوارتز و کیفیت آن ها

آشنایی با صفحه کابینت کوارتز

جدای از انتخاب صحیح جنس، رنگ و اندازه کابینت، انتخاب کانتر (صفحه روی کابینت) نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب کانتر کابینت ها به خصوص کابینت های زمینی یکی از مهم ترین گزینش ها بوده و نیازمند شناخت کافی از جنس، کیفیت و قیمت این عناصر است.صفحه کابینت کوارتز

اکثر کسانی که قصد خرید و یا تعویض کانتر آشپزخانه خود را دارند، به دنبال بهترین جنس و مرغوب ترین آن از تمام لحاظ هستند تا آشپزخانه ای زیبا با عمر طولانی و با قابلیت های فراوان داشته باشند، چرا که کانترتاپ ها نیز مانند کابینت ها تاثیر بسزایی چه از نظر کاربردی و چه از نظر ظاهر در هویت قلب خانه شما دارند و یک انتخاب اشتباه و نامناسب ممکن است حتی سلامتی شما را به خطر بیاندازد! با ما همراه باشید تا به معرفی صفحه کابینت کوارتز بپردازیم.

صفحه کابینت کوارتز

کانترتاپ کوارتز ترکیبی از 49% کوارتز طبیعی است که فوق العاده سخت و ماندگار است. کوارتز پس از الماس، یاقوت و توپاز دارای بالاترین درجه سختی (7) در بین کانی های زمین است و همین مسئله خواص فیزیکی و شیمیایی متمایزی را به این محصول می بخشد. هم چنین کوارتز با بالاترین کیفیت ممکن از لحاظ کیفیت، تکنولوژی و مکانیکی ساخته شده است.

ویژگی های فیزیکی و شیمیایی کوارتز

از ویژگی های خواص این کانترتاپ تشکیل شده از کریستال کوارتز و رزین می توان ضد خش بودن و مقاومت بالا در برابر لکه ها (به دلیل بافت بدون منفذ) و مقاومت در برابر مواد اسیدی و هم چنین ضربه اشاره کرد. لازم به ذکر است بدانیم میزان جذب رطوبت کوارتز نزدیک به صفر می باشد. که همین ویژگی ها باعث شده تا این کانتر مدعی بهترین کانترتاپ های موجود باشد، چرا که هیچ صفحه رویه ای این مشخصات را به طور هم زمان و با این کیفیت ندارد. به علت همین ویژگی ها است که صفحه کابینت کوارتز را نه تنها به عنوان صفحه کابینت برای آشپزخانه، بلکه در سرویس ها و حتی در کف و نما هم مورد استفاده قرار می دهند. علاوه بر این ها، این محصول توسط سازمان بهداشت ملی (موسسه زیست محیطی) تایید شده است.

صفحه کابینت کوارتز (اندازه)

صفحه کابینت کوارتز به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارد به راحتی در هر قسمتی از فضا و مطابق سلیقه ی شما به شکل مورد نظر در سایز و فرم دلخواه شما ساخته می شود و از این بابت محدودیتی ندارد. حتی طبقه، دیوارها و سینک بدون اهمیت به کوچک یا بزرگ بودن فضای شما با کوارتز به راحتی ساخته می شوند.

صفحه کابینت کوارتز (نصب و محافظت)

صفحه کابینت کوارتز می تواند به بهترین نحو ممکن و با حداقل اتصالات نصب شود و بدون نیاز به پولیش واکس و یا نگهدارنده، درخشندگی خود را در طول سالیان متوالی حفظ نموده و با ساده ترین روش های نظافت، درخشندگی روز اول خود را به دست آورد. هم چنین این محصول مانند گرانیت نیازی به مهر و موم ندارد.

صفحه کابینت کوارتز (رنگ و بافت)

کوارتز با بیش از نود رنگ و طرح مختلف در سه نوع بافت (آتشفشان، پلیش، جیر) متفاوت تولید می شود. رنگ های این جنس به یک کتابخانه رو به رشد و گسترده تشبیه شده که برای طراحی هر سبک مخصوصی آنها را مطالعه می کنیم.

کوارتز با بیش از نود رنگ و طرح مختلف در سه نوع بافت (آتشفشان، پلیش، جیر) متفاوت تولید می شود.

 صفحه کابینت کوارتز (نظافت)

به دلیل غیر متخلخل و صیقلی بودن سطح این صفحات کابینت و مقاوم بودن آن ها در برابر هر مواد شوینده، احتیاج به مواد خاص و نگهداری و نظافت ویژه ای ندارند و می توان آنها را به سادگی و به آسان ترین روش ممکن تمیز کرد.

 صفحه کابینت کوارتز (محافظ باکتریو استاتیک)

کوارتز تنها صفحه کابینتی است که حاوی ماده محافظ باکتریو استاتیک می باشد. فرمولاسیون این ماده محافظ که با بهره گیری هوشمندانه از اثر آنتی باکتریال یون های نقره به دست آمده و منحصر به فرد است. این ماده آنتی باکتریال بی نظیری است که از رشد و تکثیر گروه وسیعی از باکتری های مضر بر روی صفحات کابینت کوارتز جلوگیری می نماید. محافظ باکتریو استاتیک هم زمان با بقیه ترکیبات وارد فرآیند تولید می شود؛ در نتیجه به صورت یک نواخت در تمام قسمت های محصول شامل:تمام سطوح و حتی نقاط غیر قابل دسترس، مانند گوشه ها پخش شده و تاثیر آن در طول عمر مفید این ماده از بین نمی رود. کوارتز تنها صفحه کابینتی است که حاوی ماده محافظ باکتریو استاتیک می باشد.

صفحه کابینت کوارتز (لبه ها)

یکی از ویژگی های دیگر صفحه کابینت کوارتز لبه های قابل تنظیم است، در تصویرهای زیر نمونه هایی از آنها را مشاهده می کنید. به این ترتیب شما می توانید با توجه به سلیقه و موقعیت مکانی خود لبه های کانترتاپ خود را به راحتی فرم دهید. یکی از ویژگی های دیگر صفحه کابینت کوارتز لبه های قابل تنظیم است. 

یکی از ویژگی های دیگر صفحه کابینت کوارتز لبه های قابل تنظیم است، در تصویرهای زیر نمونه هایی از آنها را مشاهده می کنید.

منبع: نمناک

مدل های صفحات گرانیتی در دکوراسیون آشپزخانه

با در نظر داشتن گزینه های زیادی که در مورد همه مواد و مصالح وجود دارد، انتخاب بهترین همیشه کار دشواری است. در مورد آشپزخانه و رویه کابینت هم این قضیه کار را سخت کرده است. از آنجایی که سطح رویه کابینت در پالت های رنگی متنوع و متریال گوناگون وجود دارد، مهم این است که نوعی از صفحه کابینت را برگزینید که با دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ بوده و در عین حال بتواند نیازهای شما را نیز برطرف کند.

استفاده از سنگ در آشپزخانه

سنگ در خانه های ما همیشه مطلوب و كارآمد بوده است، از آن جهت كه هم زیباست و هم مقاوم.منابع طبیعی زمین با توجه به نیاز وسیع دنیای امروز برای كاربری های ساختمان ها نه تنها از لحاظ كمیت، كه از جهت كیفیت نیز محدودیت های خاص خود را دارند.

استفاده از سنگ های زیبا در سطوح مختلف فضا به کلی دکوراسیون را تغییر داده و به دلیل طبیعی بودن احساسی متفاوت ایجاد خواهد کرد یکی از نمونه سنگ های به کار رفته در دکوراسیون آشپزخانه ، صفحات سنگی گرانیتی زیبا است که به دلیل دوام بالا و قابلیت تمیز کردن آسان و همچنین مقاوت در برابر گرما و خط و خش، طرفداران زیادی داشته و با رنگ طبیعی و به دلیل سطح سخت الماس مانند آن وهمینطور به دلیل خاصیت ضد آب در آشپزخانه بسیار پر کاربرد می باشد.

لازم به ذکر است در انتخاب متریال های به کار رفته در آشپزخانه توجه به کارایی و عملکرد سطوح از جمله کف، دیوار و کابینت ها بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا آشپزخانه مرکز فعالیت های آشپزی و محیطی مرطوب محسوب می شود که این موارد سبب می شود تا نکاتی که گفته شد بیشتر از سایر فضاها مورد توجه قرار گیرد، به همین سبب متریالی که زیبا و منطبق با دکوراسیون باشد ولی به راحتی قابل تمیز شدن نباشد یا به راحتی مرطوب و تخریب گردد و یا در برابر گرما  به اندازه کافی مقاوم نباشد قطعا نمی تواند انتخاب مناسبی برای استفاده در آشپزخانه باشد لذا بهترین نحوه انتخاب در دکوراسیون آشپزخانه و متریال های به کار رفته در آن توجه به کارکرد و تناسب با فعالیت های جاری در آشپزخانه است.

استفاده از سنگ گرانیت در آشپزخانه:

خوشبختانه سنگ گرانیت در کنار کارکرد مناسب برای استفاده در آشپزخانه و همینطور زیبایی، دارای طیف گسترده ای از رنگ ها، رگه ها و الگوهای طبیعی است که این خصوصیت سبب می شود تا انتخاب های زیادی در طیف سلیقه های متفاوت و در تناسب با انواع دکوراسیون را در اختیار مخاطبین قرار دهد. در ادامه با نمونه هایی از به کارگیری این سنگ زیبا در دکوراسیون آشپزخانه همراه باشید:

سنگ کابینت آشپزخانه گرانیت

سنگ کابینت آشپزخانه گرانیت

سنگ کابینت آشپزخانه گرانیت

سنگ آشپزخانه گرانیت

سنگ آشپزخانه گرانیت

سنگ آشپزخانه گرانیت

سنگ آشپزخانه گرانیت

سنگ آشپزخانه گرانیت

سنگ آشپزخانه گرانیت

سنگ آشپزخانه گرانیت

سنگ آشپزخانه گرانیت

منبع: دکوبوم